1 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs im. Haliny Poświatowskiej

Spread the love

Konkurs im. Haliny Poświatowskiej

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie ogłasza 42. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej. Inicjatywa adresowana jest do osób, które mają ukończone szesnaście lat. Jej cele, to pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, konfrontacje twórczości poetyckiej, promocja utalentowanych poetów, integracja środowisk literackich oraz rozbudzenie zainteresowania poezją.

Patronką jest poetka, która urodziła się 9 maja 1935 roku w Częstochowie. Zadebiutowała w 1956 roku na łamach Gazety Częstochowskiej. Wydane zostały następujące jej tomy poezji: Hymn bałwochwalczy, Dzień dzisiejszy, Oda do rąk, Jeszcze jedno wspomnienie. Ostatni tytuł ukazał się pośmiertnie. Halina Poświatowska zmarła 11 października 1967 roku w wieku 32 lat.

Zadanie uczestnika, to napisanie maksymalnie pięciu wierszy o dowolnej tematyce. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: po debiucie (kategoria dla autorów po debiucie książkowym lub prasowym, a także na portalach literackich), debiut (kategoria dla autorów, których wiersze nie były do tej pory publikowane). Prace nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Zgłoszeń dokonujemy drogą elektroniczną do 10 września 2021 roku, do godziny 14.00. E-mail: poezja@rok.czestochowa.pl.

Jurorzy przyznają pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz ewentualne wyróżnienia. Uroczystość finałowa planowana jest na 6 listopada 2021 roku. O wszystkich szczegółach związanych z realizacją lub odwołaniem uroczystości organizator będzie informował na bieżąco. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://rok.czestochowa.pl/n/42.-ogolnopolski-konkurs-poetycki-im.-haliny-poswiatowskiej-101. Powodzenia!