1 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Galeria Jednego Obrazu: Maciej Kurys

Spread the love

Galeria Jednego Obrazu: Maciej Kurys

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź kulturalną dla miłośników sztuki wizualnej od Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Od 1 lipca 2021 roku w holu przy Czytelni Głównej czeka nas niespodzianka w postaci kolejnej odsłony Galerii Jednego Obrazu. Tym razem prezentowany jest plakat Macieja Kurysa pod tytułem Wolny Wybór.

Co autor miał na myśli? Praca obrazuje zarówno podział, jak i zryw społeczny. To swoista odpowiedź artysty na wydarzenia, które miały miejsce pod koniec 2020 roku. Manifest ma na celu zwrócenie uwagi na problem, jakim jest odbieranie obywatelom prawa do decydowania o sobie.

Maciej Kurys ukończył projektowanie graficzne w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej na Wydziale Grafiki i Architektury Wnętrz. Jego dyplom, to Inne postrzeganie rzeczywistości – Zaburzenia psychiczne w Pracowni Projektowania Plakatu i Ilustracji u prof. Grzegorza Marszałka, w 2011 roku. Jest członkiem Związku Polski Artystów Plastyków. Ma na koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe.

Kuratorką Galerii Jednego Obrazu jest Grażyna Gawęda z wcześniej wspomnianej organizacji. Pracę będziecie mogli oglądać do 31 sierpnia 2021 roku. Do zobaczenia!