1 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Ciemna strona ludzkiej natury…

Spread the love

Ciemna strona ludzkiej natury…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj zapraszam Was na nieco krótsze Blogowe spotkanie literackie. Lubicie książki Marty Zaborowskiej? Już 14 lipca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się piąty tom cyklu Julia Krawiec. Nosi tytuł Bez powrotu. To zapowiedź od wydawnictwa Czarna Owca. Główna bohaterka ma w końcu okazję, by poznać swoją przyrodnią siostrę, Lidię. Gdy dziewczyna próbuje dać do zrozumienia Julii, że w jej życiu dzieje się coś złego, nagle odbiera tajemniczy telefon i wybiega z domu. Potem nikt jej już więcej nie widział. Z kolei pewien chłopiec bawi się w nie taką niewinną zabawę: Do trzech pań sztuka.

Marta Zaborowska z wykształcenia jest politologiem. Z kolei zawodowo związana jest z międzynarodową instytucją finansową. Uśpienie, to jej debiutancka powieść, a jednocześnie pierwszy tym cyklu o Julii Krawiec. Kolejne, to: Rajskie ptakiGwiazdozbiór (nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru) oraz Czarne ziarno. Napisała również powieść kryminalną Jej wszystkie śmierci oraz thriller psychologiczny Lęki podskórne.

Julia Krawiec spotyka  Lidię podczas rodzinnej uroczystości. Podczas rozmowy  przyrodnia siostra daje jej do zrozumienia, że w jej życiu dzieje się cos niepokojącego. Zanim jednak zdąży wyjaśnić sprawę, odbiera tajemniczy telefon i wybiega wzburzona ze spotkania. Od tego momentu ginie po niej wszelki ślad. Wkrótce potem Julia wraz z komisarzem Górnym, przy okazji poszukiwań zaginionej, natrafiają na ślady brutalnej zbrodni, która łączy się z serią morderstw. Ofiary nie są przypadkowe. Sprawca typuje je według sobie tylko znanej strategii. Tymczasem pewien chłopiec uskutecznia zabawę Do trzech pań sztuka. Wraz z każdym jej etapem ginie kolejna kobieta. Nie zamierza przerwać wyliczanki – zamierza doprowadzić do upragnionego, wielkiego finału. Podczas lektury razem z bohaterami zadamy sobie trudne pytania i po raz kolejny zbliżymy się do ciemnej strony ludzkiej natury.