23 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Historia spowiednika mafii…

Spread the love

Historia spowiednika mafii…

Cykl: Blogowe spotkania literackie 

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź od Wydawnictwa Znak Horyzont. Już 30 czerwca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się książka Artura Górskiego Spowiednik Mafii. Przedstawia ona historię dziennikarza, który jako jedyny miał okazję poznać prawdziwe oblicze polskich mafiosów. Wie on zbyt dużo, a jednak postanawia podzielić się swoimi spostrzeżeniami, choć wiąże się to z narażeniem życia. Niełatwo zostać spowiednikiem mafii, a ponadto w tym świecie nie wiadomo, co jest prawdą, a co kłamstwem.

Artur Górski urodził się 7 stycznia 1964 roku w Warszawie. Jest polskim dziennikarzem, korespondentem wojennym i pisarzem, a z wykształcenia historykiem. W latach 2011-2013 pracował jako redaktor naczelny magazynu Focus. Śledczy. Aktualnie jest zastępcą redaktora naczelnego periodyku Focus. Jako pisarz i dziennikarz pisze głównie w obszarach takich, jak literatura faktu, powieść sensacyjna i kryminalna. Zadebiutował w 1987 roku na łamach miesięcznika Akcent – opublikował fragmenty powieści Słońce podziemnych przejść. Wiosną 2014 roku ukazała się książka Masa o kobietach polskiej mafii. To zapis rozmów z najbardziej znanym świadkiem koronnym w Polsce. Jesienią tego samego roku wydana została kontynuacja: Masa o pieniądzach polskiej mafii.

Co trzeba zrobić, by móc się określić spowiednikiem mafii? Zdobyć zaufanie najbrutalniejszych gangsterów w kraju i wiele poświęcić: bezpieczeństwo rodziny, reputację w środowisku dziennikarzy… Ma to też swoje plusy. Można jeździć luksusowymi samochodami, nosić kosztowne zegarki, czy stołować się w najdroższych restauracjach. I wreszcie – można porozmawiać w cztery oczy ze znanymi przestępcami. Nie każdy ma taką okazję. Pojawiają się jednak wątpliwości: czy gangsterom można zaufać? Ile jest prawdy w ich opowieściach? I dlaczego tak chętnie dzielą się historiami o morderstwach, porwaniach, kradzieżach z osobą, która nie należy do ich świata? Jesteście ciekawi? Już wkrótce będziecie mogli zaspokoić swoją ciekawość.