22 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Do prawdy przez koszmar…

Spread the love

Do prawdy przez koszmar…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla was zapowiedź od wydawnictwa Novae Res. Już 30 czerwca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Dziecięcy kram Daniela Radziejewskiego. Podczas lektury przeniesiemy się do São Paulo w Brazylii. Klara Silva widzi w swojej sypialni ducha, a matka wyjaśnia jej, że to dziedziczna przypadłość. Wkrótce potem matka dziewczynki ginie w tragicznych okolicznościach, a ojciec znika bez śladu. Wiele lat później Klara nie przestaje go szukać i trafia kolejne ślady, które mogą mieć związek z wydarzeniami sprzed lat. Zaczyna jej pomagać blogerka śledcza, Lucimara Santos.

Daniel Radziejewski ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zawodu jest nauczycielem języka angielskiego. Większość życia zawodowego spędził w Irlandii, później w Arabii Saudyjskiej oraz Brazylii. W przeszłości był tymczasowo związany z radiem w Lesznie oraz w Carlow w Irlandii. Pasjonuje go literatura sensacyjna, kryminał, horror, a także psychologia i ciemna strona ludzkiej natury. Autor książek: Grzech ojca, Metodyk, Miasteczko Anterrey. Znamię.

Klara miała dziesięć lat, gdy zobaczyła ducha w sypialni. Niedługo potem w tragicznych okolicznościach traci rodzicielkę, a ojciec znika bez śladu. Trafia do domu dziecka,  a w jej głowie wciąż rozbrzmiewają echa wstrząsających wydarzeń, których nie jest w stanie zrozumieć. Jest osamotniona i pozbawiona wsparcia. Mijają lata. Docieramy do momentu, kiedy nasza bohaterka samotnie wychowuje syna. Szuka też ojca nieustannie. Zbieg okoliczności sprawia, że trafia do sklepu z odzieżą i zabawkami  Dziecięcy Kram prowadzonego przez Alonsa Bastosa. To właśnie tu okrywa kolejne ślady. Razem z blogerką, która jej pomaga nie podejrzewają, że droga do poznania prawdy będzie prowadzić przez koszmar.