21 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Polski thriller medyczny

Spread the love

Polski thriller medyczny

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Mam dla Was zapowiedź od Wydawnictwa Zysk i S-ka. Już 29 czerwca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się thriller medyczny Alicji Horn Wyleczeni. Tutaj wielopoziomowa intryga kryminalna miesza się z sugestywnym obrazem szpitalnej rzeczywistości widzianej od środka. Pewnego dnia pielęgniarki znajdują w dyżurce ciało zastępcy ordynatora. Cień pada na personel słynnego warszawskiego szpitala, a plotki i domysły mnożą się w zawrotnym tempie, ponieważ ofiara nie była zbyt lubiana w środowisku. Media zajęte są jednak inną sprawą.

Wielu miało powody, by się zemścić na zastępcy ordynatora. Media są jednak zajęte brutalnymi morderstwami kobiet w mokotowskich parkach. Poznamy młodą lekarkę, Martę Wolską, która przeżywa trudny okres. Po rozwodzie próbuje skupić się na pracy, lecz nie może uwolnić się od bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Dziwne zbiegi okoliczności sprawiają, iż zaczyna podejrzewać, że jest w jakiś sposób powiązana z obydwiema sprawami: morderstwem w szpitalu i Bestią z Mokotowa. Podczas interwencji policji poznaje przystojnego komisarza. Wkrótce połączy ich nie tylko namiętność.

Jesteście ciekawi, jak potoczą się wydarzenia? Już wkrótce będziecie mogli się przekonać. To pierwszy taki polski thriller napisany przez polską lekarkę.  Życzę ciekawej lektury!