21 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Co poetycko w duszy gra?

Spread the love

Co poetycko w duszy gra?

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam dla Was kolejny konkurs. Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach ogłasza X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego. Inicjatywa adresowana jest do osób, które mają ukończone piętnaście lat. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: głównej (ogólnopolskiej), regionalnej (dla uczestników pochodzących z gminy Sieroszewice lub w niej zamieszkujących), polonijnej (dla uczestników mieszkających poza granicami naszego kraju, tworzących w języku polskim).

Zadanie uczestnika, to napisanie trzech wierszy o dowolnej tematyce. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach.  Prace wydrukowane w pięciu egzemplarzach wysyłamy pocztą tradycyjną do 23 lipca 2021 roku. Adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach, ul. Ostrowska 49 63-405 Sieroszewice.

Na laureatów czekają następujące nagrody: 1000 zł (I miejsce), 700 zł (II miejsce) 300 zł (III miejsce), cztery wyróżnienia po 150 zł, książki, 250 zł dla autora z gminy Sieroszewice oraz  250 zł dla autora mieszkającego poza granicami naszego kraju. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień zaplanowane jest na październik lub listopad 2021 roku w siedzibie organizatora, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://biblioteka-sieroszewice.pl/2021/06/01/konkurs-ogloszony/. Powodzenia!