19 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Leonia Chmielnik: Forma mijającego czasu

Spread the love

Leonia Chmielnik: Forma mijającego czasu

Cykl: Rozrywki sówki

Mam dla Was kolejną zapowiedź kulturalną. Już 24 czerwca 2021 roku o godzinie 19.00 w Galerii Kapitańskiej, w Szczecinie odbędzie się wernisaż wystawy Leonii Chmielnik pod tytułem Forma mijającego czasu. Artystka obchodzi w tym roku osiemdziesiąte urodziny i sześćdziesięciolecie pracy twórczej – wydarzenie jest jubileuszem rzeźbiarki.

Leonia Chmielnik  urodziła się w Cieszynie. Już w dzieciństwie wybrała cel swojego życia i konsekwentnie do niego dążyła – postanowiła, że zostanie rzeźbiarką. Ukończyła najpierw Liceum Sztuk Plastycznych, a potem Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Związała się ze Szczecinem, a jej pomniki zdobią przestrzeń naszego miasta.. Prezentowała swoje prace na licznych wystawach. W 2020 roku nakładem wydawnictwa Oficyna R został wydany jej tom wierszy pod tytułem Wchodzenie w kamień.

Goście będą mogli zobaczyć trzydzieści rysunków i pięćdziesiąt kameralnych rzeźb autorstwa Leonii Chmielnik. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 12 lipca 2021 roku. Do zobaczenia!