17 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Finał VI Szczecińskiej Wiosny Poezji

Spread the love

Finał VI Szczecińskiej Wiosny Poezji

Cykl: Rozrywki sówki

Po rocznej przerwie po raz kolejny spotkamy się w Ogrodzie Różanym w Szczecinie na finale VI Szczecińskiej Wiosny Poezji. Zostaną ogłoszone wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza O Złotą Metaforę. Ponadto program przewiduje prezentację wybranych utworów, koncert oraz spotkanie z malarstwem. Wydarzenie rozpocznie się 11 lipca 2021 roku o godzinie 12.00. Organizatorem jest szczeciński oddział Związku Literatów Polskich.

Zacznijmy od konkursu. W tym roku wpłynęło ponad 190 zgłoszeń, jednak z powodów nierespektowania regulaminu  zostało przyjętych 181 autorów. Jury od 10 maja do 5 czerwca przeczytało, analizowało i oceniło 543 wiersze. Wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza O Złota Metaforę poznamy podczas uroczystej gali ogrodzie Różanka. Wybrane wiersze zaprezentują: aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, Krystyna Maksymowicz oraz student Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Jan Kamiński.

Kolejnym punktem programu jest koncert, który poprowadzi aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie, Przemysław Walich. Wystąpi grupa muzyczna Związku Literatów Polskich pod nazwą Mikrokosmos. Należą do niej Bartosz Utracki (wokal), Mateusz Prygoń (saksofon, flet), Alex Marek (pianista), Wojciech Gunia (bas) i Radosław Winczewski (perkusja). Przed publicznością zaprezentuje się również Trio Instrumentalne: Kamil Pędziwiatr i Michał Dąbrowski zagrają na akordeonach, a Joanna Klej będzie grała na flecie poprzecznym. Scenariusz opracował i całość wyreżyserował Zenon Lach-Ceraszyński.

Imprezą towarzyszącą jest spotkanie z malarstwem artystów ze Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej – SAIE oraz Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Szczecinie.

Do zobaczenia!