16 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie on-line z Ewą Winnicką

Spread the love

Spotkanie on-line z Ewą Winnicką

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź kulturalną dla miłośników literatury faktu. Już 17 czerwca 2021 roku o godzinie 20.00 odbędzie się spotkanie on-line z Ewą Winnicką w ramach cyklu Premiery online Empiku. Jej najnowsza książka nosi tytuł Greenpoint. Kroniki Małej Polski i została wydana przez Wydawnictwo Czarne. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a w trakcie nie zabraknie możliwości zadawania pytań w komentarzach. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na profilu Empiku (Facebook). Konwersacja będzie tłumaczona na język migowy.

Ewa Winnicka jest reporterką i autorką wielu książek. Ma na koncie między innymi takie tytuły, jak LondyńczycyAngoleNowy Jork zbuntowanyMilionerka oraz Był sobie chłopczyk. Współautorka książek Głosy Władcy strachu (napisanych wspólnie z Dionisiosem Sturisem), a także 1968 (z Cezarym Łazarewi­czem)Ma w dorobku wiele nagród. Trzykrotna laureatka nagrody Grand Press, laure­atka Nagrody Gryfia, nagrody dla najlepszej książki roku przyznawanej w ramach Festi­walu Reportażu w Lublinie oraz nagrody MediaTory.

Nowojorski Greenpoint, to miejsce uchodzące za przedsionek ziemi obiecanej. To tam od ponad stu pięćdziesięciu lat przybywają Polacy w poszukiwaniu lepszego życia. Budują swoje kościoły, sklepy i kluby. Mimo to życie się różnie układa: niektórzy dorobili się milionów, a inni sięgnęli dna. Najnowsza książka Ewy Winnickiej jest wciągającą kroniką tego zakątka Brooklynu. Reporterka opowiada o historii Polish neighborhood, poczynając od XVII wieku, poprzez kolejne punkty zwrotne, fale imigrantów, rewolucje i przełomy. Odwiedza różne miejsca, lokale gastronomiczne, przytułki dla bezdomnych, eleganckie apartamenty. Czytuje listy i pamiętniki, podgląda wesela i pogrzeby, a także słucha licznych opowieści. O czym? O miłości i nienawiści, ambicji i rezygnacji… Można powiedzieć, że wraz ze swoimi bohaterami śni amerykański sen, który tylko dla niektórych się ziści.

Do zobaczenia on-line!