16 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Młoda wspinaczka po ambicjach…

Spread the love

Młoda wspinaczka po ambicjach…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj zapraszam na nieco krótsze Blogowe spotkanie literackie. Mam dla Was zapowiedź od Wydawnictwa AlterNatywnego. Już 24 czerwca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się młodzieżowa powieść pod tytułem Marynowanie czasu Małgorzaty Chozgat. Poznamy szesnastoletnią Kaję Darasiewicz, która jest zafascynowana artystycznym światem. Stara się spełniać, jako felietonistka, pracownica kawiarni literackiej oraz nawiązać bliższe relacje z ludźmi, którzy jej imponują. Praca w redakcji radio-czasopisma Szejkspir sprawia jej wiele przyjemności. Chciałaby uczestniczyć w pewnym projekcie, ale jest za młoda, jednak w tajemnicy zaczyna prowadzić własny eksperyment literacki.

Główna bohaterka jest mieszkanką innowacyjnego kompleksu edukacyjnego im. Jeremiego Stermasza. Właśnie rozpoczyna pracę we wcześniej wspomnianej redakcji. Jest zafascynowana artystycznym światem starszych kolegów. Pragnie nie tylko zrealizować swoje marzenia związane z tworzeniem felietonów i pracy w kawiarni literackiej, ale również nawiązywać kontakty z ludźmi, którzy jej imponują. Chciałaby też być zauważona, co okazuje się nie być takie trudne. Jej wrażliwość, nietuzinkowość i inteligencja sprawiają, że szybko staje się ważnym ogniwem grupy.

Co jest głównym  zadaniem  zespołu redakcyjnego Szejkspir? To stworzenie dokumentu o życiu w Stermaszu. Niestety nasza bohaterka jest niepełnoletnia i – wydawać by się mogło – za mało dojrzała na uczestnictwo w tym projekcie. Postanawia jedna w tajemnicy przed przyjaciółmi przeprowadzić własny eksperyment literacki. Na czym on będzie polegał? To powieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu swojego miejsca wśród ludzi i odnajdywaniu siebie. Jesteście ciekawi, jak ta historia się potoczy? Już wkrótce będziecie mogli się przekonać. Miłej lektury!