13 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs komiksowy dla dzieci i młodzieży

Spread the love

Konkurs komiksowy dla dzieci i młodzieży

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam kolejny konkurs, który może Was, albo Wasze pociechy zainteresować. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi EC1 Łódź – Miasto Kultury ogłasza Konkurs Komiksowy dla Dzieci i Młodzieży Maszyna do spełniania życzeń. Cele inicjatywy, to: rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności literackich i artystycznych dzieci i młodzieży, zdobywanie wiedzy i rozwijanie twórczego myślenia, a także upowszechnianie kultury komiksu oraz tematyki związanej z twórczością Stanisława Lema.

Zadanie uczestnika, to stworzenie komiksu nawiązującego do hasła Maszyna do spełniania życzeń, które pochodzi  z opowieści wcześniej już wspomnianego Stanisława Lema. W związku z trwającym rokiem tego autora organizatorzy zachęcają do przysyłania prac powiązanych lub inspirowanych twórczością pisarza oraz szeroko rozumianą tematyką science fiction: wizjami przyszłości, obcych cywilizacji i podróży kosmicznych, rozwoju cywilizacyjnym ludzkości i postępie technologicznym. Długość komiksu nie może przekraczać trzech jednostronnych, pionowych kartek w formacie A4. Prace wysyłamy za pomocą poczty tradycyjnej do 31 lipca 2021 roku – decyduje data stempla pocztowego. Adres: EC1 Łódź – Miasto Kultury w Łodzi, ul. Tuwima 46, 90-021 Łódź. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: 10 – 14 lat i 15 – 18 lat.

Jury wyłoni trzech zwycięzców oraz trzech wyróżnionych w każdej kategorii. Do zdobycia  tablet graficzny Wacom Intuos, materiały plastyczne o określonych wartościach. i publikacje. Ogłoszenie wyników nastąpi 2 października 2021 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://komiksfestiwal.com/konkursy/konkurs-dla-dzieci/. Powodzenia!