12 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs poetycki i reportażowy

Spread the love

Konkurs poetycki i reportażowy

Cykl: Rozrywki sówki

Specjalnie dla Was znalazłam kolejny konkurs. Świdwiński Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Świdwin, Starostwo Powiatowe w Świdwinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śpiewaka w Świdwinie ogłaszają 52. Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich. Cele konkursu, to rozwijanie zainteresowania współczesną literaturą, stwarzanie miejsca spotkań i dyskusji o kulturze  oraz kultywowanie tradycji twórczości Jana Śpiewaka. Począwszy od 2020 roku motywem przewodnim są Reakcje, które należy rozumieć, jak literacką odpowiedź na problemy współczesnego świata. Ponadto co roku będzie ogłaszany temat edycji.

W tym roku temat edycji konkursu brzmi On-line – świat w sieci dla kategorii reportaż. W przypadku poezji nie trzeba trzymać się wcześniej wspomnianego tematu. Prace można zgłaszać właśnie w dwóch kategoriach: poezja – od trzech do pięciu wierszy, reportaż – tekst o objętości do dziesięciu stron. Utwory nie mogą być publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty tradycyjnej do 10 sierpnia 2021 roku. Adres: Świdwiński Ośrodek Kultury, ul. Niedziałkowskiego 17, 78-300 Świdwin.

Na laureatów w obu kategoriach czekają atrakcyjne nagrody: 1500 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce), 500 zł (III miejsce) i wyróżnienie w wysokości 250 zł. Utwory zakwalifikowane do nagród i wyróżnień wezmą udział w Turnieju o Nagrodę Publiczności, który zostanie rozstrzygnięty w formie internetowej lub odbędzie się podczas konkursu w dniach 24-26 września 2021 roku na Zamku w Świdwinie. Wynosi ona 500 zł. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://zamek.swidwin.pl/2021/05/20/52-ogolnopolski-konkurs-literacki-im-jana-spiewaka-i-anny-kamienskiej/. Powodzenia!