1 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: najlepsze haiku 2020 roku

Spread the love

Konkurs: najlepsze haiku 2020 roku

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam dla Was kolejny konkurs. Polskie Stowarzyszenie Haiku ogłasza III edycję konkursu Nagroda Poetycka im. Ewy Tomaszewskiej za Najlepsze Haiku Roku 2020.

Do nagrody można zgłaszać od jednego do trzech haiku w języku polskim i/lub angielskim zarówno własnego autorstwa, jak i innych autorów narodowości polskiej. Powinny być te utworu opublikowane po raz pierwszy w 2020 roku drukiem lub w formie elektronicznej na stronach magazynów internetowych, nagrodzone lub wyróżnione w konkursach  krajowych i zagranicznych, z wyłączeniem blogów autorskich i mediów społecznościowych. Zgłoszeń dokonujemy

do 30 czerwca 2021 roku za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie Polskiego Stowarzyszenia Haiku: http://psh.org.pl/formularz-zgloszeniowy-nagroda/.

Utwory oceniane będą przez Kapitułę Nagrody w składzie: Agnieszka Żuławska Umeda, Robert Kania, Ernest Wit. Sekretarzem Kapituły jest Inesa Kruszka. Nagrodę stanowią list gratulacyjny, statuetka oraz pięć tysięcy złotych. Przyznana zostanie w dwóch kategoriach: haiku opublikowane w języku polskim i haiku opublikowane w języku angielskim. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://psh.org.pl/nagroda-poetycka-im-ewy-tomaszewskiej/. Powodzenia!