27 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Kto zyska, wyciągając brudy?

Spread the love

Kto zyska, wyciągając brudy?

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Czarna Owca. Już 16 czerwca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Brud. Autorem jest Bartosz Kurek – to jego debiut. Ogłoszony zostaje przetarg na tor na warszawskim Służewcu. Dla wielu faworytem jest Waldemar Skoneczny. Nie oszczędzają go media, ani opinia publiczna, ale tej postaci przygląda się też dziennikarz śledczy, Wiktor Zybert. Czy uda mu się dociec, kto mógłby zyskać na zniszczeniu biznesmena?

Bartosz Kurek jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Z wykształcenia politolog – ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę rozpoczynał w radiu RMF Classic. Przez dwanaście lat był związany z telewizją Polsat. Prowadził między innymi główne wydanie Wydarzeń. Jako korespondent stacji relacjonował wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych oraz Forum Ekonomiczne w Davos.  Obecnie jest managerem w Philip Morris Polska.

Jakich wydarzeń będziemy świadkami podczas lektury? Zostaje ogłoszony przetarg na tor na warszawskim Służewcu, szykuje się transakcja dziesięciolecia. Choć zapowiada się ostra konkurencja, dla wielu faworyt jest jeden: Waldemar Skoneczny. Jest on biznesmenem i najbogatszym człowiekiem w Polsce, który cały czas rozbudowuje swoje imperium. Z kolei dziennikarz śledczy, Wiktor Zybert otrzymuje od swojego szefa kilkadziesiąt tysięcy euro  i teczkę ze zbioru zastrzeżonego IPN. Ma za zadanie prześwietlić Skonecznego. Ciekawość dziennikarza rośnie, gdy poznaje Zofię Staruchowską. Kobieta była asystentką biznesmena. Tymczasem medialne ataki na tego człowieka nie ustają – kampania oszczerstw sprawia wrażenie odgórnie sterowanej. Ktokolwiek stoi za kolejnymi oskarżeniami, nie cofnie się przed niczym. Wiktor Zybert postanawia odkryć, kto mógłby skorzystać na zniszczeniu biznesmena. Jesteście tego ciekawi?

Miłej lektury!