25 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs literacki dla niezrzeszonych

Spread the love

Konkurs literacki dla niezrzeszonych

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam konkurs literacki. Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, Klub Literacki Związku Literatów Polskich Oddziału Zielona Góra oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Dwukropek w Żarach ogłaszają XIV Konkurs Literacki O Laur Dziewina. Inicjatywa adresowana jest do osób, które nie należą do związków twórczych i mają ukończone siedemnaście lat. Cele konkursu, to odkrywanie i pozyskiwanie wartościowych utworów literackich oraz ich upowszechnianie, inspirowanie twórczości literackiej i popularyzowanie autorów, a także promowanie Żar i żarskiego środowiska literackiego.

Do konkursu można zgłaszać prace w dwóch kategoriach: poezja i proza. Zadanie uczestnika, to napisanie zestawu od trzech do pięciu wierszy, albo stworzenie noweli, opowiadania lub opowieści o maksymalnej objętości do sześciu stron. Tematyka jest dowolna, więc może nas ponieść wyobraźnia. Pamiętajmy jednak, że teksty nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty tradycyjnej do 20 września 2021 roku – liczy się data stempla pocztowego. Adres: Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Literacki, ul. Wrocławska 11, 68-200 Żary.

Na laureatów w obu kategoriach czekają następujące nagrody: 1000 zł (I miejsce), 300 zł (II miejsce), 200 zł (III miejsce). Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowane jest na 30 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://www.mbp.zary.pl/?view=article&id=265:iv-konkurs-literacki-o-laur-dziewina&catid=9. Powodzenia!