23 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z morderczyniami i psychopatkami

Spread the love

Spotkanie z morderczyniami i psychopatkami

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką – tym razem od Wydawnictwa Muza. Już 9 czerwca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się książka pod tytułem Morderczynie i psychopatki. Nahlah Saimeh przedstawia portrety psychologiczne kilku kobiet, które dopuściły się ciężkich przestępstw. Co sprawia, że panie zadają ogromny ból innym ludziom, a nawet odbierają im życie? Warto zadać następujące pytanie: czy istnieją wzorce przestępstw typowo żeńskie?

Nahlah Saimeh jest specjalistką w dziedzinie psychiatrii sądowej. W swojej książce przedstawia portrety psychologiczne przestępczyń, które dopuściły się ciężkich czynów zabronionych. Na przykładzie ośmiu drastycznych spraw ze swojej praktyki zawodowej opisuje okoliczności tych zbrodni. Przy okazji objaśnia pierwsze oznaki przemocy ze strony kobiet, które pozostają zwykle niezauważone. Nadchodzi moment, gdy jest już za późno, by zapobiec przestępstwu. Nasuwa się wiele pytań przy analizie tego typu spraw. Jak to możliwe, że kobieta zabija własnego męża? Dlaczego świadomie pozostawia swoje dziecko na pastwę brutalnego partnera? Z jakiego powodu go nie chroni, a czasem przyczynia się do jego śmierci?

Takie sprawy wywołują ogromne poruszenie, ponieważ kobiety uchodzą zazwyczaj za osoby empatyczne, serdeczne, łagodne. Cechy te prowadzą często do bagatelizowania zagrożeń płynących ze strony kobiet. Co może popchnąć sprawczynie do popełniania takich czynów? Tego dowiecie się już w krótce.