18 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Wirtualne Targi Książki: Katarzyna Bonda

Spread the love

Wirtualne Targi Książki: Katarzyna Bonda

Cykl: Rozrywki sówki

Gościem kolejnego spotkania on-line w ramach Wirtualnych Targów Książki organizowanych przez Empik będzie Katarzyna Bonda, autorka książki Nikt nie musi wiedzieć. Wydarzenie odbędzie się 22 maja 2021 roku o godzinie 19.00 i będzie dostępne na profilu wcześniej wspomnianej księgarni (Instagram). Z bohaterką spotkania porozmawia Justyna Dżbik-Kluge. Nie zabraknie możliwości zadawania pytań w komentarzach pod transmisją.

Katarzyna Bonda jest pisarką, z wykształcenia dziennikarką. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank. Ten tytuł był też nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Ma również na koncie takie cykle, jak: Cztery żywioły Saszy Załuskiej, czy Wiara, Nadzieja, Miłość. Ma w dorobku również literaturę faktu. W 2008 roku wydała Polskie morderczynie oraz Zbrodnię niedoskonałą napisaną razem z komisarzem Bogdanem Lachem. Jako dziennikarka pracowała w takich periodykach, jak Super Express, Newsweek, Wprost. Obecnie jako freelancer współpracuje z wieloma tytułami.

Huber Meyer ma taki plan: on, telewizor i bateria tequili – tak planuje spędzić swój trzynastodniowy urlop. Jednak plany planami, a życie pisze własne scenariusze. Nieznajoma kobieta zaczyna nękać go dziwnymi esemesami, a wkrótce potem niezapowiedzianą wizytę składają mu zaprzyjaźnieni policjanci razem z prokurator Weroniką Rudy. Pół roku wcześniej jeden z funkcjonariuszy zastrzelił niebezpiecznego gangstera zwanego Japą. Aby ocalić policjanta przed grożącą mu karą, Meyer ma sporządzić ekspertyzę, która skieruje śledztwo na lewe tory. Śmierć Japy zostałaby wtedy uznana za gangsterskie porachunki. Wszystko to nie jest takie proste. Bohaterowie potrzebują przykrywki, czyli zastępczej sprawy, nad którą śledczy będą oficjalnie pracować. Wybór pada na morderstwo w Mosznej, gdzie na drodze prowadzącej do zamku porzucono zmasakrowane ciało młodego chłopaka. Gdy Meyer i Rudy usiłują odkryć tożsamość sprawcy, ten dokonuje kolejnej zbrodni. Policja przesłuchuje kolejnych świadków, trop się urywa, a za murami starego zamku aż buzuje od konfliktów… Zapowiada się najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne śledztwo w karierze profilera.

Do zobaczenia on-line!