16 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Niebiańska nowość

Spread the love

Niebiańska nowość

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką – tym razem od wydawnictwa Czwarta Strona. Już 19 maja 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Niebiańskie osiedle Ryszarda Ćwirleja. W przypadku tego działa, które rozpoczyna zupełnie nową serię, mistrz kryminału prezentuje inne, niż wcześniej oblicze. Podobno każdy zasługuje na chwilę wytchnienia w miejscu, gdzie zostanie otoczony życzliwością, miłością i ciepłem płynącym prosto z serca.

Ryszard Ćwirlej jest absolwentem socjologii – ukończył ją na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował jako w dziennikarz TVP Katowice, a później w TVP Poznań. Był zastępcą redaktora naczelnego poznańskiego Radia Merkury. Autor kryminałów retro  o Antonim Fischerze i międzywojennej Wielkopolsce: Tam ci będzie lepiej, Tylko umarli wiedzą, Już nikogo nie słychać, Pójdę twoim śladem. Trzeci z wymienionych tytułów został nagrodzony Nagrodą Wielkiego Kalibru 2018 i Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru 2018.

Podczas lektury Niebiańskiego osiedla poznamy mistrza świata w kłopotach i genialnego dziennikarza śledczego, Marcina Engela. Pod jego czujnym okiem nie umknie żadna sprawa. A tytułowe Niebiańskie Osiedle? Czym ono właściwie jest? Podobno człowiek znajdzie tam ciszę i spokój, odpocznie, otoczy się pozytywnymi emocjami i uczuciami. Tylko nasuwają się pytania. Czy można sprzedawać miejsca w niebie i czym ono jest? Jaka jest cena? A moralność i uczciwość?

Życzę niebiańskiej lektury!