9 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Wirtualne Targi Książki: Wojciech Chmielarz

Spread the love

Wirtualne Targi Książki: Wojciech Chmielarz

Cykl: Rozrywki sówki

Mam zapowiedź kulturalną dla miłośników literatury. W ramach Wirtualnych Tarów Książki Empiku już 19 maja 2021 roku o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, autorem książki Wilkołak wydanej nakładem Wydawnictwa Marginesy. Z pisarzem porozmawia Justyna Dżbik-Kluge. Nie zabraknie możliwości zadawania pytań pod transmisją, która dostępna będzie na profilu Empiku (Facebook). Konwersacja będzie tłumaczona na język migowy.

Wojciech Chmielarz urodził się w 1984 roku. Jest dziennikarzem, autorem kryminałów i thrillerów oraz laureatem licznych nagród. Publikował miedzy innymi w Pulsie Biznesu, Pressie, Nowej Fantastyce, Pocisku, czy Polityce. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce (Podpalacz, Farma lalek, Przejęcie, Osiedle marzeń, Cienie) i cyklu gliwickiego (Wampir, Zombie, Wilkołak), a także postapokaliptycznej powieści Królowa Głodu oraz thrillerów psychologicznych: Żmijowisko i Rana.

Najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza, Wilkołak, to także powrót detektywa Wolskiego, którego losy czytelnicy mogli poznać ze wcześniejszych tomów cyklu gliwickiego. Jest na cmentarzu, na pogrzebie swojego ojca, mecenasa Wolskiego, który doprowadził do uwolnienia mordercy Igi. Ona była kobietą jego życia. Widzi ją na cmentarzu i już wie, że przeszłość wróciła, niemożliwe staje się możliwe. Dziewczyna jest o dziesięć lat starsza, nieco zmieniona, ale to ona. Tylko nasz bohater ją zobaczył i rozpoznał. Nikt mu nie wierzy, ale on jest pewien – Iga żyje i z jakiegoś powodu znowu znika. Od chwili jej śmierci Wolski wie, że coś jest nie tak. Teraz ma pretekst, aby to sprawdzić. Dopuszcza się profanacji i w niebezpieczną grę wciąga prokuratora Adama Górnika – jedynego przyjaznego mu człowieka. Jaka okaże się prawda, która ma być zbyt trudna do przyjęcia dla głównego bohatera?

Do zobaczenia on-line!