6 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Galeria Jednego Obrazu: Katarzyna Nyczke-Klim

Spread the love

Galeria Jednego Obrazu: Katarzyna Nyczke-Klim

Cykl: Rozrywki sówki

Mam przyjemność zapowiedzieć Wam kolejną odsłonę Galerii Jednego Obrazu w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Od 4 maja 2021 roku w holu przy Czytelni Głównej można oglądać akryl pod tytułem Marzenia. Autorką tego dzieła jest Katarzyna Nyczke-Klim. Jak twierdzi artystka, prezentowany przez nią obraz, to kobieta mająca odwagę marzyć. To właśnie marzenia otulają ją barwną mozaiką, która zdaje się przenikać do otoczenia, dając tym samym nadzieję na spełnienie.

Katarzyna Nyczke-Klim urodziła się w 1983 roku, w Lesznie. Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej na Wydziale Grafiki i Architektury Wnętrz – dyplom w 2007 roku w pracowni projektowania plakatu i ilustracji pod kierunkiem dr hab. Leszka Żebrowskiego. Jest również absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Szczecińskim, na kierunku Pedagogika Ogólna i Szkolna oraz Edukacja i Rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jej doświadczenie zawodowe jest bogate. Od 2011 roku jest nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach. W latach 20210-2017 zajmowała stanowisko instruktorki do spraw plastycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie. Prawie w tym samym czasie, czyli w latach 2011-2017 była istruktorką Pracowni Malarstwa i Rękodzieła Akademia Aktywnego Seniora w Szczecinie. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma na koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe.

W pracy twórczej artystki szczególne miejsce zajmują plakat i malarstwo. Pierwsza z dyscyplin jest dla niej płaszczyzną, na której może wyrazić swój sprzeciw i protest przeciw łamaniu norm społecznych. Z kolei malarstwo daje jej doświadczanie faktury, kompilacji barw oraz pozwala na  poszukiwanie wytchnienia poprzez przeniesienie emocji na płaszczyznę płótna. Obraz Marzenia będziecie mogli oglądać do 30 czerwca 2021 roku.

Do zobaczenia!