28 marca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Gdy znika najbliższy…

Spread the love

Gdy znika najbliższy…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką – tym razem kłania się Wydawnictwo Filia. Marcel Moss powraca z kolejną powieścią. Nie zabraknie w niej nawiązania do aktualnych wydarzeń z Polski. Strajk Kobiet, zaginiony chłopak i dwójka pracowników agencji poszukiwań osób zaginionych z przeszłością, z którą będą musieli się skonfrontować. Utraceni, to pierwszy tom cyklu Echo. Książka znajdzie się w sprzedaży 14 kwietnia 2021 roku.

Marcel Moss, to pseudonim tajemniczego autora facebookowego profilu Zwierzenie. Jego powieści Nie odpisuj i Nie patrz podbiły listy bestsellerów. Ponadto sprowokowały czytelników oraz internautów do gorącej dyskusji na ważne tematy społeczne. Należą do nich przemoc fizyczna i psychiczna, hejt w internecie, czy samotność i anonimowość w sieci. Autor ma na koncie jeszcze takie tytuły, jak: Pokaż mi, Nie wiesz wszystkiego, Nie krzycz, czy Wszyscy muszą zginąć.

Co wydarzy się na kartkach książki Utraceni? W tajemniczych okolicznościach znika syn kontrowersyjnego działacza, Ryszarda Hajduka. Bohater podejrzewa, że zniknięcie chłopaka może mieć związek z tragicznymi zamieszkami podczas Strajku Kobiet. Policyjne śledztwo nie przynosi efektów. Zrozpaczony mężczyzna prosi o pomoc Agencję Poszukiwań Osób Zaginionych ECHO. Jej właścicielem jest Ignacy Igi Sznyder.  Razem ze skompromitowaną dziennikarką śledczą, Sandrą Milton próbują ustalić przyczynę zniknięcia Ziemowita, który ma dwadzieścia cztery lata. Igi oraz Sandra, którzy kilka lat wcześniej sami utracili ukochane osoby, zostaną zmuszeni do skonfrontowania się z własna przeszłością. Stopniowo odkrywają przerażającą prawdę, która okazuje się gorsza, niż największe kłamstwo. Jak potoczą się losy bohaterów? Tego dowiecie się już wkrótce.

Życzę ciekawej lektury!