28 lutego 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Tajemnica rytualnego morderstwa

Spread the love

Tajemnica rytualnego morderstwa

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od wydawnictwa Czarna Owca. Już 24 marca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się ostatni, czwarty tom uznanej serii Kwartet sezonowy Andersa de la Motte. Nosi tytuł Wiosenna ofiara. Poprzednie części, to Koniec lata, Jesienna zbrodnia i Zimny ogień.

Autor, Anders de la Motte zadebiutował w 2010 roku i od tamtej pory jest jednym z najbardziej lubianych autorów powieści kryminalnych w Szwecji. Prócz wcześniej wspomnianych pozycji książkowych ma jeszcze na koncie cykle: Henrik  Pettersson (Gra, [buzz], [bubble]), David Sarac (Szczątki pamięci, Ultimatum). Dwukrotnie otrzymał nagrodę Szwedzkiej Akademii Powieści Kryminalnych. Jest byłym oficerem policji, a do niedawna był dyrektorem do spraw bezpieczeństwa w jednej z największych na świecie firmy branży IT. Obecnie zajmuje stanowisko konsultanta do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego.

Jaką historię poznamy, czytając Wiosenną ofiarę? Jest Noc Walpurgii, rok 1986. Na południowym krańcu Szwecji, w lesie sąsiadującym z zamkiem  dochodzi do rytualnego morderstwa szesnastoletniej dziewczyny. Za ten czyn zostaje skazany jej przyrodni brat. Wkrótce cała rodzina znika bez śladu. Mijają lata. Wiosną 2019 roku do zamku wprowadza się doktor Thea Lind. Bohaterka dokonuje dziwnego odkrycia w starym dębie, co pogłębia jej fascynację tym, co się wydarzało przed laty. Gdy odnajduje więcej podobieństw między własną burzliwą przeszłością, a wychowaniem zamordowanej dziewczyny, wzmacnia się jej przekonanie, że prawda o zabójstwie nigdy nie została odkryta. Wiosna sprzed 30 lat pochłonęła więcej, niż jedna ofiarę. Jak ta historia potoczy się dalej? Czy prawda zostanie w końcu odkryta? O tym będziecie mogli przekonać się już wkrótce.

Życzę ciekawej lektury!