20 lutego 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs na koncepcję serialu internetowego

Spread the love

Konkurs na koncepcję serialu internetowego

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam dla Was kolejny konkurs. Warszawska Szkoła Filmowa oraz Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA ogłaszają konkurs na koncepcję serialu internetowego SCRIPT FIESTA – 2021. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich. Zadanie uczestnika, to stworzenie koncepcji serialu internetowego. Dlaczego akurat taką produkcję wybrali organizatorzy? Seriale sieciowe przeżywają czas swojej świetności i rozkwitu. Ma na to wpływ brak formalnych granic, swoboda w długości metrażu, możliwość konstruowania nieszablonowych, oryginalnych historii. Do konkursu mogą być zgłaszane tylko i wyłącznie własne koncepcje i scenariusze seriali internetowych. Tematyka jest dowolna, jednak szczególnie oczekiwane są projekty w realiach współczesnych.  Inicjatywa składa się z dwóch etapów. W obu z nich prace wysyłamy mailem oraz listownie. Adres: Warszawska Szkoła Filmowa, ul. Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa. E-mail: konkurs.serial@scriptfiesta.pl.

Dokonując zgłoszenia do pierwszego etapu, przygotowujemy koncepcję oraz scenariusz trzech pierwszych odcinków. Koncepcja powinna zawierać: tytuł serialu, jego ogólne założenie, czyli gatunek długość odcinka, liczbę odcinków w sezonie i zakładaną grupę docelową, opis pomysłu na serial internetowy w trzech zdaniach, zarys głównych postaci (po 500 znaków ze spacjami na każdą postać), synopsis pierwszego odcinka (do 1800 znaków ze spacjami), zarys fabularny pierwszego sezonu (do 1800 znaków ze spacjami). Tak przygotowaną pracę przesyłamy do 19 marca 2021 roku. Jak wygląda drugi etap? Uczestnicy wyłonieni w pierwszym etapie zobowiązani są do przedstawienia koncepcji i scenariusza trzech pierwszych odcinków serialu internetowego z uwzględnieniem naniesionych poprawek po spotkaniu z jury. Dostarczamy to w terminie do 12 kwietnia 2021 roku.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 10000 zł. Regulamin znajdziecie tutaj: https://i.schoolfilm.pl/files/2021-01/6009678fb42fe_2021%20styczen%CC%81-%20Regulamin%20Script%20Fiesta%209,5ost.pdf. Powodzenia!