13 lutego 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

“Rozmowy nocą” w Książnicy Pomorskiej

Spread the love

“Rozmowy nocą” w Książnicy Pomorskiej

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź kolejnego wydarzenia on-line zorganizowanego przez Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Będzie to spotkanie ze szczecińską poetką, Anną Jakubczak, a porozmawia z nią Małgorzata Hrycaj. Rozmowa będzie się toczyć wokół najnowszego zbioru wierszy głównej bohaterki wydarzenia pod tytułem Rozmowy nocą. Spotkanie udostępnione zostanie na profilu biblioteki (Facebook) – odbędzie się już 24 lutego 2021 roku o godzinie 17.00.

Rozmowy nocą, to zbiór 70 wierszy poświęcony wszystkim rodzajom miłości. Od młodzieńczej, niespełnionej, idealizowanej. Po dojrzałą, ale jednak nacechowaną trudnościami życiowymi, tęsknotą i utratą, a ż w końcu w pełni spełnioną, w której nie brakuje bliskości, namiętności i wysublimowanego erotyzmu. Wiadomo, że życie nie jest bajką i możemy znaleźć się w różnych etapach tej historii miłosnej ubranej w wiersze. W utworach znalazły się odniesienia do literatury rosyjskiej z naciskiem na Michaiła Bułhakowa, a także psychologii behawioralnej, psychoanalizy Freuda, astronomii, astrologii, a nawet języka cybernetyki. Autorka inspirowała się też muzyką i sztuką plastyczną.

W publikacji nie zabrakło ilustracji. Zbiór zilustrowany został przez fotografa, Rafała Babczyńskiego ze Szczecina oraz fotograf Marie Kuczarę spod Krakowa. Autorką okładki jest Maria Kuczara, a projekt pod okiem autorki zrealizowała Małgorzata Goluda. Z kolei posłowie napisała Beata Symołon.

Osobom, które pragną lepiej poznać poetkę polecam udział w spotkaniu. Prezentowałam też jej sylwetkę na blogu – zapraszam do lektury: Anna Jakubczak. Do zobaczenia on-line!