Sówka Copywriterka

Spread the love

Sówka Copywriterka się kłania, czyli Edyta Rauhut. Praca z tekstem, to dla mnie czysta przyjemność – często z nim obcuję i staram się rozwijać nieustannie swoje umiejętności. Chętnie tworzę zarówno teksty dziennikarskie, jak i reklamowe, a nawet literackie się zdarzają. Oferuję redagowanie treści na portale społecznościowe, opisów produktów, tekstów na strony www i blogi, artykułów sponsorowanych i innych form dziennikarskich. Na stałe współpracuję z firmą Bitemedia

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i kontaktu: edisanonimaart@gmail.com

Portfolio:

OPISY PRODUKTÓW 

Opis produktu dobrze napisany, to wizytówka nie tylko danego towaru, ale również firmy, która go oferuje. Niektórzy nazywają go również inwestycją. Dlaczego? Żyjemy w dobie otwartej konkurencji, co sprawia, że muszą to być teksty bez wątpienia unikalne i dostosowane pod SEO. Tylko takie poprawią ocenę produktu, strony internetowej i firmy, a także wpłyną na ruch z wyszukiwarek, bezpośrednio powodując wzrost sprzedaży. 

TEKSTY NA STRONY WWW I BLOGI

Strona internetowa producenta towarów oraz usług powinna zainteresować treścią, czyli być stworzona zarówno pod klienta, ale nie zapominajmy o prawach, jakimi rządzi się Internet – wyniki wyszukiwania też są ważne, więc i zasady SEO. To samo tyczy się artykułów na bloga firmowego, choć tutaj są one nieco inaczej skonstruowane, prezentując profesję, usługi i produkty danego przedsiębiorstwa oraz pokazując to wszystko od najlepszych stron. Strona internetowa i blog firmowy pełnią funkcje naszej rozbudowanej wizytówki, a wiadomo, że chcemy wypaść, jak najlepiej i pragniemy być zapamiętani przez potencjalnego klienta. Do tego potrzebne są treści unikalne, profesjonalne  i kreatywne.  

ARTYKUŁY SPONSOROWANE I INNE TEKSTY DZIENNIKARSKIE

Dobry artykuł sponsorowany łączy w sobie cechy tekstu prasowego i reklamowego – niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie jest to promocja nachalna. Przekonuje do zakupu produktu lub skorzystania z usługi z zachowaniem stylu i konwencji danej redakcji. Publikuje się je głównie w prasie i periodykach internetowych. Szczególnie w tym drugim przypadku ważny jest dobór słów kluczowych, często też umieszcza się linki. Oferuję nie tylko tworzenie artykułów sponsorowanych, ale również wszelakich tekstów dziennikarskich: wiadomości, notatek prasowych, sprawozdań, reportaży, artykułów publicystycznych, felietonów, sylwetek i tak dalej. Chętnie podzielę się nabytym dotychczas doświadczeniem w redagowaniu tego typu treści. 

PRZEPISYWANIE, KOREKTA I DOSTOWYWANIE TRESCI POD SEO

Czasem jako redaktorzy mamy duży natłok zajęć. A przecież opracowywanie materiałów, to część tej pracy. Szukasz kogoś, kto Ci w tym pomoże i zrobi to z największa starannością oraz w terminie? Trafiłeś/aś we właściwe miejsce w odpowiednim czasie. Podejmuję się przepisywania dokumentów tekstowych, skanów, nagrań audio i video. Zajmuję się również korektą oraz dostosowywaniem treści pod zasady SEO. 

 

DOŚWIADCZENIE – REDAKTORKA, PISARKA, COPYWRITERKA

 

Qfant. Bezpłatny kwartalnik fantastyczno-kryminalny – publicystka (2009)

Tworzenie treści o tematyce literackiej. 

MP Finance Marcin Pakulski – pośrednik finansowy, copywriterka (2011-2012)

Obsługa klientów, tworzenie i publikacja treści promujących ofertę biura kredytowego, poszukiwanie miejsc do promocji w internecie, przygotowywanie ulotek. 

Szczecin Blog – redaktorka (2012)

Tworzenie treści o tematyce kulturalnej, głównie artykułów na temat wydarzeń szczecińskich. 

Edis Anonima Art – blogerka (2013 – do chwili obecnej)

Tworzenie treści o na temat kultury, sztuki, literatury, mediów, reklamy, finansów, zarabiania przez internet – teksty typowo dziennikarskie (recenzje, sylwetki, artykuły informacyjne i publicystyczne, felietony). Prowadzenie stron, budowanie ich i publikacje wcześniej wspomnianych tekstów za pomocą platform takich, jak Blogger, czy WordPress. Prowadzenie profilu na Facebooku. 

Nieformalna grupa artystyczna Nowy Akord –  pisarka, redaktorka, marketingowiec i PR-owiec (2014-2015)

Prowadzenie strony grupy założonej przez Sebastiana Rosę i Annę Jakubczak oraz tworzenie treści na nią dotyczących podstawowych informacji o charakterze grupy oraz na potrzebę organizowanych wydarzeń, kontaktowanie się z instytucjami, z którymi organizacja współpracowała. Obsługa strony www na platformie WIX. Tworzenie utworów poetyckich i prozatorskich. 

Nieformalna grupa artystyczna Iuvenis Ars – pisarka, redaktorka strony www, animatorka kultury (2015- 2017)

Prowadzenie strony internetowej grupy, redakcja i korekta treści (obsługa platformy WordPrerss).Organizowanie wydarzeń kulturalnych takich, jak wystawy, czy spotkania, a także tworzenie materiałów tekstowych (promocyjnych) na ich temat. Prowadzenie spotkań warsztatowych z zakresu tworzenia utworów prozatorskich i dziennikarskich. Pisanie poezji i prozy.  

Poliartyzm (dodatek kulturalny do Wieści Polickich) – redaktorka naczelna (2015-2016)

Zbieranie materiałów, pisanie artykułów prasowych, zarządzanie redakcją, korekta, składanie do druku (obsługa programu: Adobe InDesign). 

Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie – kandydatka, pisarka, animatorka kultury, korektorka, promotorka, redaktorka (2015 – do chwili obecnej)

Tworzenie utworów literackich, organizacja i współorganizacja wydarzeń kulturalnych, a także tworzenie materiałów tekstowych promujących je, tworzenie publikacji informujących o działalności szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich, pomoc przy organizacji eventów. Korekta antologii Przepływający świat słowa wydanej przez ZLP Szczecin w 2017 roku. Wydanie z pomocą tej organizacji dwóch tomów poezji: Roztańczony atrament (2018) i …(nie) z tej bajki (2020). Tworzenie artykułów do rocznika Pryzmat literacki. 

Bitemedia – copywriterka (2017 – do chwili obecnej)

Tworzenie treści na strony internetowe na temat biznesu, reklamy, marketingu, pozycjonowania stron internetowych, druku trójwymiarowego, produktów konopnych – teksty ofertowe, opisy kategorii i produktów. Opiekowanie się zapleczami. Redaktorka bloga: http://tnt24.pl/

Prestiż. Magazyn Szczeciński – redaktorka (2017)

Zbieranie materiałów i tworzenie artykułów na tematy związane z kulturą, muzyką, sztuką. Redakcja i publikacja treści na Facebooka – profil periodyku. Przepisywanie wywiadów. Pisanie artykułów sponsorowanych na taki temat między innymi, jak samochody elektryczne. Korekta. 

GiełdaTekstów.pl – copywriterka (2017 – do chwili obecnej)

Tworzenie treści na takie tematy, jak między innymi media, internet, praca, kultura, sztuka, rozrywka, finanse. Link do tekstów znajdujących się aktualnie w sprzedaży: https://gieldatekstow.pl/text/buy/search,u_wHv3hbq6

Prestiż. Magazyn Trójmiejski – copywriterka (2018 – do chwili obecnej)

Przepisywanie wywiadów. 

DobrePromo – copywriterka (2019)

Redagowanie tekstów na strony internetowe na temat stolarstwa, asenizacji i taksówek. 

LinkHouse – copywriterka (2020)

Redagowanie artykułów sponsorowanych między innymi  na temat sprzętu elektronicznego, finansów, internetu, pozycjonowania, zdrowia, odzieży, kosmetyków, zabiegów pielęgnacyjnych, fryzjerstwa,  czytelnictwa, domu, wystroju wnętrz i mebli, zabawek.