
Remy Horn Jakubowski w INKU Inkubatorze Sektorów Kreatywnych
Remy Horn Jakubowski w INKU Inkubatorze Sektorów Kreatywnych
Cykl: Rozrywki sówki
Leokadia Szymańska, działająca od wielu lat na rzecz Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie, zaprasza na spotkanie filmowo-literackie w INKU Inkubatorze Sektorów Kreatywnych, które odbędzie się 28 lutego 2025 roku o godzinie 17.00. Bohaterem wydarzenia będzie dziennikarz, pisarz, poeta, filmowiec scenarzysta, reżyser i współproducent ponad czterdziestu pełnometrażowych filmów dokumentalnych, Remy Horn Jakubowski. Porozmawia z nim Róża Czerniawska-Karcz.
Podczas spotkania zostanie zaprezentowany film DROGI BOGA I LUDZI. MIŁOŚĆ. Produkcja jest poetycko-muzyczną, filozoficzno-refleksyjną opowieścią o różnorakich aspektach miłości, umieszczoną w najpiękniejszych obrazach natury. Pisarz w rozmowie z prowadzącą spotkanie odniesie się nie tylko do wspomnianego filmu, ale również . nawiąże do swojej twórczości poetycko-prozatorskiej i działalności filmowej, być może podzieli się też swoimi doświadczeniami podróżnika.
Krakowski twórca, Remy Horn Jakubowski jest autorem m. in. powieści Paradoks Jorga Steina, książki Chiny: Imperium Herbaty, tomików wierszy: Powiedz mi Ziemio, Cykady – wiersze miłosne. Jego filmy dokumentalne były emitowane w wielu telewizjach krajowych i zagranicznych, a także kinach studyjnych. Orędownik międzykulturowego porozumienia Wschodu i Zachodu. Futurolog, interesujący się także zagadnieniami związanymi z ewolucją biotechnologiczną człowieka oraz astrofizyką i fizyką kwantową, cyborgizacją, transplantacją umysłu do robota, teorią światów równoległych, duchem i materią. Znawca problematyki Azji pd. – wsch., jej kultury i historii oraz gospodarki.
INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych
Sale: kinowa i kominkowa.
Wstęp wolny.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.