
13. edycja konkursu poetyckiego Fundacji Duży Format
13. edycja konkursu poetyckiego Fundacji Duży Format
Cykl: Blogowe wiadomości
Do 28 lutego 2025 roku można nadsyłać zestawy wierszy na 13. Konkurs Poetycki Fundacji Duży Format. Mogą wziąć w nim udział autorzy przed debiutem i po debiucie. Nagrodą jest profesjonalne wydanie zgłoszonych utworów. Laureaci otrzymają również czytniki ebooków PocketBook.
Do 28 lutego 2025 roku można nadsyłać prace na 13. Konkurs Poetycki Fundacji Duży Format. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich pełnoletnich autorów przed debiutem książkowym i po debiucie zrzeszonych w związkach twórczych oraz niezrzeszonych.
Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie na adres konkursdf@gmail.com zestawu od 30-40 wierszy. W treści maila należy zawrzeć: imię i nazwisko, adres pocztowy, adres mailowy i numer telefonu, krótką notę biograficzną z wyszczególnieniem do tej pory wydanych książek (jeśli autor jest po debiucie) oraz treść zgody na przetwarzanie danych osobowych. Należy też załączyć potwierdzenie płatności opłaty wpisowej wynoszącej 60 zł. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie 13. Konkursu Poetyckiego Fundacji Duży Format.
Zwycięskie zestawy zostaną wydane w formie książki papierowej, w nakładzie 300 egzemplarzy (wydanie pierwsze). Autor otrzyma 50 egzemplarzy. Nagrodą dla laureatów będą również czytniki ebooków PocketBook oraz spotkanie autorskie podczas Festiwalu Miłosza w 2025 roku.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż 31 marca 2025 roku. Laureaci zostaną powiadomieni drogą mailową o jego wynikach. Uroczyste wręczenie nagród planowane jest na 18 października 2025 roku podczas 12. Festiwalu Dużego Formatu. Każdy uczestnik konkursu otrzyma pocztą zestaw dwóch książek wydanych nakładem Fundacji Duży Format.
Laureatkami zeszłorocznej, 12. edycji konkursu poetyckiego Dużego Formatu zostały dwie debiutantki: Adrianna Olejarka (wydana została jej książka Gorączki) i Ewa Wyrembska (ukazał się jej zbiór wierszy Tu był las). W kategorii po debiucie nagrodzona została Agnieszka Mohylowska – recenzję tomiku Zbierało się wisiało znajdziecie na blogu.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.