
Konkurs „Magia Ogrodów” 2024
Cykl: Blogowe wiadomości

Fot.: wal_172619 z Pixabay.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej ogłasza 8. edycję konkursu poetyckiego Magia Ogrodów. Do 16 sierpnia 2024 roku można nadsyłać zestawy dwóch wierszy listownie lub mailowo. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej ogłasza 8. edycję konkursu poetyckiego Magia Ogrodów. Inicjatywa ma charakter otwarty. Swoje prace mogą zgłaszać autorzy pełnoletni, zrzeszeni i niezrzeszeni w stowarzyszeniach twórczych. W tym roku organizator nie narzuca tematu wierszy, jednak jest przewidziana nagroda specjalna za utwór o tematyce ogrodowej. Nagroda specjalna nie wyklucza możliwości otrzymania gratyfikacji ogólnej.
Do 16 sierpnia 2024 roku można nadsyłać zestawy dwóch wierszy, które nie były wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Wśród nich mogą znajdować się, ale nie muszą wiersze o tematyce ogrodowej. Zgłaszać się można listownie oraz mailowo.
Prace w trzech egzemplarzach podpisane godłem słownym należy przesłać na adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej, 34-721 Raba Wyżna 65, z dopiskiem na kopercie: Konkurs Poetycki Magia ogrodów VIII. Dodatkowo mile widziany jest nośnik elektroniczny. Do pracy powinna być załączona zamknięta koperta, opatrzona również tym samym godłem, zawierająca dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego i adres mailowy. W kopercie powinno się także znaleźć oświadczenie o ochronie danych osobowych.
Z kolei w przypadku chęci zgłoszenia się drogą elektroniczną, w jednej wiadomości podpisanej Magia ogrodów VIII należy przysłać dwa pliki – pierwszy podpisany godłem z dopiskiem wiersze zawierający zestaw konkursowy, drugi podpisany tym samym godłem z dopiskiem dane zawierający dane osobowe oraz wspomniane wcześniej oświadczenie. Maila należy przesłać na adres konkursgbprw@interia.pl.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rabie Wyżnej. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Nagrodą za wiersz o tematyce ogrodowej jest pamiątkowa statuetka ufundowana przez wspomnianą bibliotekę. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.