2. edycja konkursu na książkę poetycką FONT
Cykl: Blogowe wiadomości
Do 21 lipca 2024 roku można nadsyłać zestawy wierszy na II Ogólnopolski Konkurs na Książkę Poetycką FONT. Organizatorem jest Fundacja Otwartych na Twórczość. Inicjatywa ma charakter otwarty. Nagrodą jest wydanie tomiku poezji w nakładzie 200 egzemplarzy.
Fundacja Otwartych na Twórczość ogłasza II Ogólnopolski Konkurs na Książkę Poetycką FONT. Inicjatywa ma charakter otwarty. Jej celem jest popularyzacja poezji współczesnej, inspirowanie twórczości poetyckiej, propagowanie poezji ambitnej, nowatorskiej, a także wspieranie twórców młodych i tych z dorobkiem.
Konkurs składa się z dwóch etapów. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać na adres mailowy organizatora zestaw 20 wierszy o dowolnej tematyce. Utwory powinny być podpisane godłem (jednorazowym pseudonimem autora). W wiadomości zawieramy podpisaną klauzulę RODO lub w treści maila piszemy formułę zawartą w regulaminie konkursu. Prócz pliku z wierszami należy załączyć także: dokument z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, mail, telefon, wiek, miasto, dorobek twórczy, rok wydania książek, wydawnictwo albo piszemy – przed debiutem i krótki biogram) oraz potwierdzenie wpłaty 50 zł na konto bankowe Fundacji Otwartych na Twórczość. Termin zgłoszeń upływa 21 lipca 2024 roku. E-mail: fundacja.font@gmail.com.
Do jury konkursu należą: Rafał Różewicz (przewodniczący), Tomasz Fijałkowski (laureat po debiucie), Łucja Dudzińska (organizator). Wybiorą oni w drugim etapie najciekawsze ich zdaniem zestawy wierszy. Ich autorzy zostaną zobowiązani do przesłania najpóźniej do 21 sierpnia 2024 roku kolejnych 20 utworów tworzących pełny projekt książki. Wytypowani poeci zostaną o tym powiadomieni mailowo. W momencie wydania książki z autorem zostanie podpisana umowa wydawnicza. Szczegółowe informacje i regulamin II Ogólnopolskiego Konkursu na Książkę Poetycką FONT znajdują się na stronie organizatora.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.