25 lipca 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Noc Poetów w Reczu 2023

Spread the love

Noc Poetów w Reczu 2023

Cykl: Rozrywki sówki

Przed nami kolejna Noc Poetów organizowana przez Fundację Wspierania Kultury Noc Poetów. Inicjatywa jest realizowana po raz trzynasty. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Reczu spotkają się twórcy słowa pisanego. Zapłonie także debiut autora zbioru Wiersze wybrane, Zbigniewa Kędry. Gościem specjalnym będzie polski śpiewak operowy, Marek Torzewski.

Już 25 sierpnia 2023 roku o godzinie 18.00 spotkają się twórcy słowa pisanego i zaprezentują swoje wiersze podczas XIII Nocy Poetów. Wydarzenie organizowane przez Fundację Wspierania Kultury Noc Poetów odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Reczu. Może wziąć w nim udział każdy, kto chciałby podzielić się swoim wierszem z szerszą publiką, a ta zazwyczaj dopisuje.

W minionych edycjach brali udział autorzy z całej Polski, a nawet z zagranicy. Jak pisze ksiądz Sławomir Kokorzycki (organizator całego zamieszania) w jednym z almanachów Nocy Poetów, Słowo >>poezja<< działa jak magnes, jednych przyciąga, a innych odpycha. Tych, których poezja przyciąga, wydaje się, że wprowadza w zawiłości słowa i w tajemnicę myśli, podobne labiryntom ludzkich losów i przekory zdarzeń. (…)

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w Nocy Poetów? Swoje wiersze należy przesłać na adres mailowy piotrpawlowski3@op.pl wraz z krótkim biogramem i trzema słowami, którymi chciałabyś/chciałbyś się zaprezentować. Każdy uczestnik ma maksymalnie trzy minuty na prezentację utworów. Tradycją jest również palenie debiutów. W tym roku zapłonie utwór poety, Zbigniewa Kędry. Autor niedawno wydał w ramach serii Noc Poetów zbiór pod tytułem Wiersze wybrane.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie polski śpiewak operowy, Marek Torzewski. Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 1985 roku zadebiutował na scenie mediolańskiego Teatro alla Scala pod dyrekcją Claudio Abbado. Laureat wielu nagród.  W swoim dorobku ma między innymi takie płyty, jak L’Amore. Magnes Dusz, Do przodu Polsko, Nic nie dane jest na zawsze.