23 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z Dariuszem Górkiewiczem

Spread the love

Spotkanie z Dariuszem Górkiewiczem

Cykl: Rozrywki sówki

Już 7 czerwca 2023 roku w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie odbędzie się spotkanie z autorem powieści Menuwea, Dariuszem Górkiewiczem.  Książka powstała z fascynacji legendami i wierzeniami starożytnych Majów, rdzennej ludności Ameryki Środkowej oraz mitami dawnych mieszkańców Warmii. Autor wskrzesza także istoty z miejskich legend rodzinnego miasta Olsztyna.

7 czerwca 2023 roku o godzinie 17.00 w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie odbędzie się spotkanie z autorem powieści Menuwea, Dariuszem Górkiewiczem. Autor jest współtwórcą olsztyńskiego periodyku literackiego Papierówka. Podróżował po Meksyku. Badacz i pasjonat historii cywilizacji Majów. Z zamiłowania nie tylko pisarz, ale również ultramaratończyk. Lubi włóczyć się po Bieszczadach.

Książka pod tytułem Menuwea powstała z fascynacji legendami i wierzeniami starożytnych Majów, rdzennej ludności Ameryki Środkowej oraz mitami dawnych mieszkańców Warmii. Autor wskrzesza także istoty z miejskich legend rodzinnego miasta Olsztyna. W świecie, do którego zabiera czytelnika pisarz, Menuwea i Ziemia są siostrzanymi planetami. Są połączone sekretnymi przejściami. Przemierzają je od tysięcy lat Łącznicy. To oni odnawiają przemierzę ludzi z Drzewem Świata. Ostatni z nich potrzebuje pomocy, by tego dokonać.