15 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs literacki im. Stanisława Grochowiaka

Spread the love

Konkurs literacki im. Stanisława Grochowiaka

Cykl: Blogowe wiadomości 

Do 30 czerwca 2023 roku można nadsyłać prace na XV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka. Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie i Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Do wygrania nawet 5000 zł.

Do 30 czerwca 2023 roku można nadsyłać prace na XV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka. Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie i Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Patron inicjatywy był poetą, dramaturgiem, scenarzystą, autorem słuchowisk radiowych, współautorem filmów, adaptacji własnych i cudzych, krytykiem literackim i teatralnym, publicystą oraz tłumaczem. W tym roku mija sześćdziesiąt lat od wydania dzieła Trismus oraz pięćdziesiąt od wydania zbioru jego poezji i dramatów pod tytułem Rzeczy na wersety i głosy.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły szesnaście lat i starsze. Organizatorzy czekają na zestawy zawierające maksymalnie pięć wierszy lub cykle poetyckie do pięciu części, fragmenty powieści, opowiadania, nowele, eseje, felietony, utwory dramatyczne, teksty słuchowisk radiowych, scenariusze. Teksty muszą być napisane w języku polskim. Ich objętość nie może przekroczyć 22 stron. Zgłaszana twórczość nie może być wcześniej publikowana, ani nagradzana w innych konkursach. Tematyka prac jest dowolna.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne w wysokości 5000 zł (I miejsce), 2500 zł (II miejsce), 1500 zł (III miejsce). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 11 listopada 2023 roku w Lesznie. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie.