4 marca 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza

Spread the love

Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza

Cykl: Blogowe wiadomości

Do 20 kwietnia 2023 roku można nadsyłać prace na Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na Recenzję Literacką. Inicjatywa adresowana jest do osób w wieku od 18 do 33 lat. Organizatorami są Wrocławski Dom Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk. Do wygrania nawet 3000 zł.

Do 20 kwietnia 2023 roku można nadsyłać prace na Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na Recenzję Literacką. Organizatorami są Wrocławski Dom Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk. Inicjatywa adresowana jest do osób w wieku od 18 do 33 lat. Realizowana jest od roku 2019. Nagrody i wyróżnienia organizatorzy przyznają podczas Festiwalu Góry Literatury. Cel stanowi wyłanianie młodych talentów i pomoc w zaistnieniu w środowisku literackim. Laureat zyska również możliwość publikacji swojej recenzji w periodyku Książki. Magazyn do Czytania.

Zgłaszane do konkursu recenzje literackie powinny dotyczyć książek polskich autorek i autorów  wydanych w 2019 roku i później. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane drukiem, na stronach internetowych lub mediach społecznościowych. Ich objętość nie może przekraczać 6 tysięcy znaków ze spacjami. Na stronie Fundacji Olgi Tokarczuk znajduje się formularz, za pomocą którego można przesłać swoją pracę.

Recenzje oceni jury w składzie: Kinga Dunin, Grzegorz Gauden, Karol Maliszewski, Magdalena Rabizo-Birek i Kazimiera Szczuka. Na laureatów czekają nagrody pieniężne: 3000 zł (I miejsce), 1500 zł (II miejsce), 500 zł (III miejsce). Regulamin i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora.