4 marca 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Dzień Kobiet z Heleną Majdaniec

Spread the love

Dzień Kobiet z Heleną Majdaniec

Cykl: Rozrywki sówki

Już 8 marca 2023 roku w sklepie z lokalnymi produktami Made in Szczecin odbędzie się spotkanie z autorem książki Królowa twista. 20 wspomnień o Helenie Majdaniec, Rafałem Podrazą. Z biografem artystki porozmawia dziennikarka Radia Szczecin, Małgorzata Frymus.

Już 8 marca będzie okazja by świętować Dzień Kobiet i powspominać słynną szczeciniankę, Helenę Majdaniec. O godzinie 18.30 w sklepie z lokalnymi produktami Made in Szczecin rozpocznie się spotkanie z biografem artystki, Rafałem Podrazą. Jego książka Królowa twista. 20 wspomnień o Helenie Majdaniec ukazała się nakładem Szczecińskiej Agencji Artystycznej w 20. rocznicę śmierci piosenkarki (w 2022 roku). Porozmawia z nim dziennikarka Radia Szczecin, Małgorzata Frymus.

Rafał Podraza napisał nie tylko pierwszą w Polsce książkę o Helenie Majdaniec (Helena Majdaniec. Jutro będzie dobry dzień), ale również w organizowanym przez niego od 2016 roku konkursie wokalnym dla młodzieży uczestnicy walczą o nagrodę imienia wspomnianej piosenkarki – mowa o Zjeździe Młodych Gwiazd. Autor tekstu do słuchowiska Cyrograf. Historia z życia Heleny Majdaniec oraz publikacji Mój Paryż. Śladami Heleny Majdaniec.