20 lutego 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: Pisanie dobre na chandrę 2023

Spread the love

Konkurs: Pisanie dobre na chandrę 2023

Cykl: Blogowe wiadomości

Fot.: Kris K z Pixabay.

Oświęcimskie Centrum Kultury ogłasza XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki Pisanie dobre na chandrę.  Adresowany jest do osób, które ukończyły 15 lat. Można zgłaszać utwory poetyckie i prozatorskie. Prace można nadsyłać do 16 czerwca 2023 roku. Pula nagród wynosi 9 tys. złotych.

Oświęcimskie Centrum Kultury ogłasza XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki Pisanie dobre na chandrę. Inicjatywa daje możliwość zarówno młodzieży, jak i dorosłym wypowiadania się na tematy im bliskie i ważne. Umożliwia podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat otaczającej rzeczywistości. Zgłaszać można zestawy pięciu wierszy lub utwory prozatorskie o objętości do dziesięciu stron znormalizowanego maszynopisu. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Konkurs adresowany jest do osób, które mają ukończone 15 lat.

Prace powinny być nadesłane za pomocą poczty tradycyjnej i elektronicznej. Adres: Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24, 32-600 Oświęcim. E-mail: chandra@ock.org.pl. Zgłoszenie powinno zostać nadesłane do 16 czerwca 2023 roku. Pula nagród wynosi 9 tys. złotych. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 16 września 2023 roku. Wybrane teksty nagrodzonych i wyróżnionych autorów zostaną opublikowane w antologii pod tytułem Pisanie dobre na chandrę. Szczegółowe informacje, regulamin i potrzebne dokumenty dostępne są na stronie internetowej organizatora.