13 stycznia 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs poetycki im. Cypriana Kamila Norwida

Spread the love

Konkurs poetycki im. Cypriana Kamila Norwida

Cykl: Blogowe wiadomości

Fot: Free Photos z Pixabay.

Do 19 marca 2023 roku można nadsyłać wiersze na XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Cypriana Kamila Norwida. Organizatorem jest Książnica Pruszkowska im. Henryka Sienkiewicza. Do wygrania nawet 2000 zł.

Do 19 marca 2023 roku można nadsyłać prace na XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Cypriana Kamila Norwida organizowany przez Książnicę Pruszkowską im. Henryka Sienkiewicza. Patron konkursu żył w latach 1821-1883. Należał do grona twórców romantycznych. Był poetą, prozaikiem, dramatopisarzem, rzeźbiarzem, malarzem i rysownikiem.

Inicjatywa ma charakter otwarty i kierowana jest do wszystkich twórców zrzeszonych i niezrzeszonych. Warunkiem udziału jest nadesłanie trzech wierszy. Jeden z nich powinien być o patronie konkursu lub być inspirowany jego życiem, twórczością bądź stylem. W przypadku dwóch pozostałych tematyka jest dowolna.

Wiersze wydrukowane w pięciu egzemplarzach należy przesłać na adres organizatora: Książnica Pruszkowska im. H. Sienkiewicza – Filia Nr 4, ul. Chopina 1 A, 05-800 Pruszków. Na laureatów czekają nagrody pieniężne w wysokości: 2000 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce), 500 zł (III miejsce) oraz pięć wyróżnień po 300 zł. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowane jest na 21 maja 2023 roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie internetowej organizatora.