24 grudnia 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs literacki “Vogue Polska”

Spread the love

Konkurs literacki “Vogue Polska”

Cykl: Blogowe wiadomości

Fot.: Daria Obymaha z Pixabay.

Visteria sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ogłasza konkurs literacki na esej. Tematyka jest związana z modą. Inicjatywa została zainspirowana konkursem Prix de Paris organizowanym przez amerykańskiego Vogue’a, w którym wzięła udział i wygrała Joan Didion. Do zdobycia nawet 10000 zł i publikacja na łamach magazynu Vogue Polska.

Do 15 stycznia 2023 roku można nadsyłać prace na konkurs literacki Vogue Polska. Zadaniem uczestnika jest napisanie eseju związanego tematycznie z modą. W grudniu nakładem wydawnictwa Osnova ukazała się książka Ostatnia pieśń miłosna. Biografia Joan Didion Tracy’ego Daugherty’ego w tłumaczeniu Kai Gucio. Z tej okazji właśnie redakcja Vogue Polska zorganizowała wspomnianą inicjatywę, która została zainspirowana konkursem Prix de Paris. To właśnie w nim w 1955 roku wzięła udział Joan Didion i zdobyła nagrodę.

W pierwszej edycji konkursu zadaniem uczestników jest napisanie eseju. Pierwszy  proponowany temat nawiązuje do tego, który pojawił się w konkursie Prix de Paris w 1955 roku: Czy masz swoją teorię na temat ubioru? Brzmi on: Jaka jest twoja teoria na temat ubioru w czasach, gdy zrównoważony rozwój staje się normą w branży mody? Drugi proponowany przez organizatora temat, to: Moda i tożsamość. Co to znaczy, że poprzez ubiór możemy wyrazić siebie? Można również w swojej wypowiedzi pisemnej opisać sylwetkę osoby, którą się uważa za mającą wpływ na dzisiejszą modę. Objętość eseju nie może przekraczać dwunastu tysięcy znaków ze spacjami.

Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich. Prace oceni jury w składzie: Sylwia Chutnik, Mira Marcinów, Grażyna Plebanek, Agata Tuszyńska, Kasia Jordan-Kulczyk oraz Maria Fredro-Smoleńska. Esej należy przesłać za pośrednictwem formularza internetowego. Autorka lub autor zwycięskiego tekstu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10000 zł, a jej/jego tekst zostanie opublikowany na łamach magazynu Vogue Polska. Przewidziane są również nagrody pieniężne w wysokości 3500 zł dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca. Ich prace zostaną opublikowane na Vogue.pl. Regulamin konkursu znajduje się tutaj. Rozstrzygnięcie nastąpi 1 marca 2023 roku, a nagrody zostaną wręczone na uroczystym obiedzie z udziałem jurorek w połowie marca.