16 października 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Galeria Jednego Wiersza: Robert Artur Florczyk

Spread the love

Galeria Jednego Wiersza: Robert Artur Florczyk

Cykl: Rozrywki sówki

Nie wszystko pojmuję z tego, co jest naszym światem i dlatego cieszę się, że jest poezja. Ona mi wszystko wytłumaczy, a jeśli nie wytłumaczy to pocieszy… – mówi Robert Artur Florczyk, którego wiersz Mare Dambiense 10 października 2022 roku znalazł się w Galerii Jednego Wiersza, w holu Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Będzie dostępny dla gości biblioteki do 10 grudnia.  

Od 10 października 2022 roku w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie, w Galerii Jednego Wiersza można znaleźć wiersz Mare Dambiense Roberta Artura Florczyka, który jest szczecinianinem z urodzenia i zamiłowania. Laureat Róży Poetów przyznawanej przez Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie za szczególne walory twórczości poetyckiej, w tym wyróżniające się tematyką historii szczecińskiego portu i miasta. Wiersze publikował w prasie i antologiach. Autor trzech książek poetyckich: Brama Portowa, Łasztownia – kapsuła czasu, W mieście Wenedów. Nie wszystko pojmuję z tego, co jest naszym światem i dlatego cieszę się, że jest poezja. Ona mi wszystko wytłumaczy, a jeśli nie wytłumaczy to pocieszy… – mówi o samej poezji. Ma na koncie także tom prozy Trzy razy Wolność! 

Galeria Jednego Wiersza powstała dzięki współpracy Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie ze szczecińskim oddziałem Związku Literatów Polskich. Prezentowana jest w niej twórczość poetycka osób należących do wcześniej wspomnianego związku twórczego. Wiersz Roberta Artura Florczyka dostępny jest też na stronie internetowej biblioteki, a w Książnicy Pomorskiej prezentowany będzie do 10 grudnia 2022 roku.