
Konkurs na Najpiękniejszy List Pisany Odręcznie 2022
Konkurs na Najpiękniejszy List Pisany Odręcznie 2022
Cykl: Blogowe wiadomości
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie zapraszają do udziału w kolejnej edycji Konkursu na Najpiękniejszy List Pisany Odręcznie. W tym roku dzieci piszą list na temat A jak będę dorosła/dorosły…, a dla młodzieży i dorosłych przygotowany jest temat: W pogoni za szczęściem… Prace można nadsyłać do 25 października 2022 roku.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie ogłasza kolejną edycję Konkursu na Najpiękniejszy List Pisany Odręcznie. W tym roku dla dzieciom z przedziału wiekowego od 10 do12 lat organizator proponuje temat A jak będę dorosła/dorosły…, A gdy będę dorosła/dorosły. Z kolei w dwóch kolejnych kategoriach wiekowych (13-15 lat, 16 lat i powyżej) proponowany temat brzmi W pogoni za szczęściem… Konkurs odbywa się pod patronatem szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich.
Inicjatywa ma na celu ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów, w tym przykładania wagi do estetycznego i czytelnego zapisu treści listu (np. użycie papeterii, poprawne adresowanie koperty, formy grzecznościowe); rozwijanie wyobraźni i umiejętności swobodnego wyrażania siebie poprzez własne teksty. Uczestnik może przesłać pocztą jeden list napisany odręcznie do 25 października 2022 roku (liczy się data stempla pocztowego). Adres: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie, Kruszyn, ul. Kasztanowa 1b; 59-700 Bolesławiec.
Prace ocenią pisarze ze Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i bony upominkowe. Finał zaplanowany jest na 2 grudnia 2022 roku we sprzyjającej sytuacji pandemicznej. Szczegółowe informacje, potrzebne dokumenty i regulamin znajdują się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.