10 września 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

„Mroczne wyznania” Lisy Unger

Spread the love

„Mroczne wyznania” Lisy Unger

Cykl: Blogowe spotkania literackie 

Już we wrześniu na półkach polskich księgarń znajdzie się najnowsza książka autorki wielu thrillerów psychologicznych, Lisy Unger. Książka Mroczne wyznania ukaże się nakładem Wydawnictwa Muza, a w planach Netflixa serial, w którym w główną bohaterkę wcieli się Jessica Alba. Najpierw czytelnik, a może potem widz będzie mógł się przekonać, czy niewinna rozmowa z przypadkową osobą spotkaną w pociągu może zmienić poukładane życie w kompletny chaos.

Wielokrotnie nagradzana autorka bestsellerów New York Timesa powraca z nowym thrillerem psychologicznym, który znajdzie się na półkach polskich księgarń już 28 września 2022 roku. Mroczne wyznania ukażą się nakładem Wydawnictwa Muza, a w planach Netflixa jest już również serial, w którym w rolę głównej bohaterki, Seleny wcieli się Jessica Alba.

Z Seleną Murphy czytelnik spotka się, gdy będzie wracała z pracy do domu. Zajmie w pociągu miejsce obok sympatycznie wyglądającej kobiety. Pojazd ruszy, ale po chwili się zatrzyma, a z głośników popłynie komunikat o opóźnieniu kursu. Bohaterka wdaje się w rozmowę z nieznajomą, która przedstawia się jako Martha.

Przeczuwając, że już nigdy więcej się nie spotkają, Selena postawia wyjawić nieznajomej swoje sekrety. Opowiada o swoich podejrzeniach wobec męża, sądzi, że on może ją zdradzać z opiekunką ich dzieci. Z kolei Martha w rewanżu zdradza, że sama ma romans ze swoim szefem. Obie zastanawiają się, jak byłoby cudownie, gdyby ich problemy rozpłynęły się w powietrzu.

Od tej rozmowy mija kilka dni. Niania Murphych znika bez śladu, a niegdyś idealne życie Seleny w jednej chwili wywraca się do góry nogami.

Lisa Unger urodziła się w 1970 roku, w New Haven. Rok spędziła w Holandii i Anglii, a potem wróciła do Ameryki na studia w New School for Social Research. Pracowała kilka lat w Nowym Jorku. Zajmowała się reklamą. Potem poświęciła się całkowicie pisaniu. Swoją pierwszą książkę pod tytułem Smoke wydała pod panieńskim nazwiskiem Miscione.