31 sierpnia 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Literatura na Prawym Brzegu: Jarosław Molenda

Spread the love

Literatura na Prawym Brzegu: Jarosław Molenda

Cykl: Rozrywki sówki

We wrześniu kolejne spotkanie w Klubie Delta – filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie. W ramach cyklu Literatura na Prawym Brzegu czytelnicy będą mieli okazję się spotkać z pisarzem, dziennikarzem i podróżnikiem, Jarosławem Molendą. Porozmawia z nim Pan od Książek, Krzysztof Lichtblau. 

Pierwsze po sezonie wakacyjnym spotkanie z cyklu Literatura na Prawym Brzegu zaplanowanej jest na 13 września 2022 roku. O godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie z pisarzem, dziennikarzem i podróżnikiem, Jarosławem Molendą. Porozmawia z nim Pan od Książek, Krzysztof Lichtblau. Wydarzenie odbędzie się – jak zawsze – w Klubie Delta – filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

Jarosław Molenda jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także członkiem South American Explorers i Polskiego Klubu Przygody. Zajmuje się szeroko rozumianą publicystyką podróżniczą, popularnonaukową i historyczną. Publikował w takich periodykach, jak między innymi Focus Historia, Mówią wieki, Rzeczpospolita i Wiedza i Życie. 

Autor pięćdziesięciu książek. Ostatnio zajmuje się tematem seryjnych morderców. W 2019 wydał publikację Rzeźnik z Niebuszewa. Seryjny morderca i kanibal czy kozioł ofiarny władz PRL-u? To tylko jedna z wielu książek o tej tematyce. Z kolei tym roku nakładem Wydawnictwa Filia ukazała się jego książka Sadystka z Auschwitz będąca historią Marii Mandl.