10 sierpnia 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs poetycki im. Georga Trakla 2022

Spread the love

Konkurs poetycki im. Georga Trakla 2022

Cykl: Blogowe wiadomości

Fot.: christoph_mschrd z Pixabay.

Do 31 sierpnia 2022 roku można nadsyłać zestawy wierszy na TRAKL-TAT. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Georga Trakla. Inicjatywa jest adresowana do twórców, którzy znajdują inspirację w twórczości patrona konkursu i ma charakter otwarty. Organizatorem jest Fundacja Promocji Kultury URWANY FILM. 

Do 31 sierpnia 2022 roku można nadsyłać zestawy trzech wierszy na TRAKL-TAT. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Georga Trakla. Inicjatywa ma charakter otwarty i jest adresowana poetek i poetów znajdujących inspirację w twórczości patrona konkursu. Do udziału zaprasza Fundacja Promocji Kultury URWANY FILM. Zgłaszane wiersze nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Utwory należy wysłać za pomocą poczty elektronicznej na adres kontakt@fundacjaurwanyfilm.pl.

Prace oceni jury w składzie: Marcin Baran (przewodniczący), Dorota Kozicka i Wojciech Bonowicz. Sekretarzem konkursu jest Krzysztof Maćkowski. Na laureatów czekają nagrody pieniężne w wysokości: 2000 zł (I miejsce), 1300 zł (II miejsce), 700 zł (III miejsce). Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie organizatora.

(…) Przedmiotem poezji Trakla jest sens istnienia, śmierć, zniszczenie i przemijanie. Jest w niej także miejsce na nadzieję (…) – jak możemy przeczytać na stronie organizatora. Kraków był miejscem śmierci austriackiego poety, którego twórczość w znaczny stopniu wpłynęła na rozwój poezji XX wieku. Jak czytamy dalej: (…) Twórczość Georga Trakla wpisuje się także w szeroki kontekst współczesnej kultury. Niezwykła wrażliwość twórcza i pełna dramatycznych wydarzeń biografia Trakla stały się inspiracją dla wielu twórców: poetów, pisarzy, muzyków, filmowców, artystów-plastyków. (…). Teraz Fundacja Promocji Kultury URWANY FILM zachęca do inspirowania się jego twórczością poetycką.