7 lipca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Muzyczny finał Szczecińskiej Wiosny Poezji

Spread the love

Muzyczny finał Szczecińskiej Wiosny Poezji

Cykl: Rozrywki sówki

Już w najbliższą sobotę o godzinie 12.00 odbędzie się finał VII Szczecińskiej Wiosny Poezji w Ogrodzie Różanym, czyli koncert słowno-muzyczny Przeciwko wojnie. Czeka nas spotkanie z poezją, muzyką, a także ogłoszenie wyników VII Ogólnopolskiego Konkursu im. Józefa Bursewicza O Antywojenną Złotą Metaforę

9 lipca 2022 roku o godzinie 12.00 odbędzie się finał VII Szczecińskiej Wiosny Poezji w Ogrodzie Różanym, w Szczecinie. Będzie to koncert słowno-muzyczny, podczas którego wybrzmią wiersze oraz muzyka. Ponadto zostaną ogłoszone wyniki VII Ogólnopolskiego Konkursu im. Józefa Bursewicza O Antywojenną Złotą Metaforę zorganizowanego przez szczeciński oddział Związku Literatów Polskich. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy malarstwa Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej – SAIE i Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Szczecinie.

Wydarzenie słowno-muzyczne wyreżyserowane przez poetę i animatora kultury, Zenona Lacha-Ceraszyńskiego poprowadzi aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie, Przemysław Walich. Wybrane wiersze zaprezentują: również aktorka wcześniej wspomnianego teatru, Krystyna Maksymowicz oraz student Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Jan Kamiński. Nastrój muzyczny stworzy kwartet instrumentalny w składzie: Michał Dąbrowski, Alicja Stangreciak, Michalina Czajkowska i Patryk Dżaman.

Cała tegoroczna Szczecińska Wiosna Poezji, jak i ten koncert odbywają się pod hasłem Przeciwko wojnie. Za nami są liczne spotkania i wydarzenia literackie. Sama inicjatywa pod nazwą Szczecińska Wiosna Poezji powstała w 2016 roku. Jej pomysłodawcą jest poeta, prozaik, dziennikarz, scenarzysta i operator filmowy, autor sztuk teatralnych i audycji radiowych, inspicjent i współzałożyciel grupy poetyckiej Metafora, Janusz Krzymiński. O realizację inicjatywy dba, co roku prezes Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie, poeta, publicysta animator kultury, Leszek Dembek.