
Rozstanie, gdy pisarz tworzy scenariusze…
Cykl: Blogowe spotkania literackie
Już w czerwcu premiera kolejnej książki Alka Rogozińskiego łącząca intrygi kryminalne ze sporą dawką czarnego humoru. Powieść nosi tytuł Bardzo cichy rozwód i zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Filia. Główni bohaterowie mieli się rozstać spokojnie, ale – jak to bywa czasem w życiu, a jeszcze częściej w książkach – wszystko potoczyło się inaczej.
Kiedyś byli szczęśliwym małżeństwem i świata poza sobą nie widzieli. Jednak po kilku wspólnych latach Zuzanna i Kacper z całego serca mają siebie dość (…) – to początek opisu fabuły książki Alka Rogozińskiego, która ma się znaleźć w sprzedaży 1 czerwca 2022 roku. Nosi tytuł Bardzo cichy rozwód i ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia.
Jedno i drugie nie może się doczekać momentu, kiedy powiedzą sobie nawzajem, że chcą rozwodu. Planują rozstać się spokojnie, ale życie weryfikuje zazwyczaj plany, a już w szczególności, gdy reżyserem losów tej dwójki jest autor, który lubi łączyć klasyczne intrygi kryminalne ze sporą dawką czarnego humoru. W końcu następuje ta chwila, której oboje chcieli, jednak okazuje się, że rozstanie jest ostatnią rzeczą, która będzie ich zajmować. Zostają wplątani w morderstwo, uciekają zarówno przed policją, jak i gangsterami. Są zdani tylko na siebie, ale czy mogą sobie nawzajem ufać? Już wkrótce czytelnicy się tego dowiedzą.
Alek Rogoziński jest z zawodu dziennikarzem, a z pasji twórcą kryminałów. Karierę zaczynał w latach 90. w Rozgłośni Harcerskiej. Później dziennikarz Radia Plus i Radia Kolor. W latach 2007-2020 sekretarz redakcji magazynu Party. Literacko zadebiutował w 2015 roku powieścią Ukochany z piekła rodem. Do tej pory w jego dorobku uzbierało się wiele książek. W tym roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści Skradziony klejnot, która stanowi pierwszy tom sagi Gorset i szpada.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.