16 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zaczytany Szczecin: warsztaty komiksowe

Spread the love

Zaczytany Szczecin: warsztaty komiksowe

Cykl: Rozrywki sówki

W nadchodzącą sobotę w ramach projektu Zaczytany Szczecin odbędą się warsztaty komiksowe dla młodzieży, które poprowadzą autor powieści kryminalnych, Marek Stelar i pedagog oraz popularyzator komiksu, Wojciech Biernawski. Na zajęcia zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, zapisy trwają. 

Już 21 maja 2022 roku o godzinie 12.00 rozpoczną się warsztaty komiksowe dla młodzieży w ramach projektu czytelniczego Zaczytany Szczecin. Tematyka tego miesiąca, to kryminał. Zajęcia poprowadzą autor powieści kryminalnych, Marek Stelar i pedagog oraz popularyzator komiksu, Wojciech Biernawski. Odbędą się one w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Zapisywać można się tutaj: https://app.evenea.pl/event/warsztatystelar/

Podczas warsztatów zostaną wyjaśnione ogólne zasady tworzenia scenariuszy komiksowych z uwzględnieniem prowadzenia historii i bohaterów. Prowadzący opowiedzą również o specyfice samego gatunku. Na podstawie scenariusza pierwszych kilku kadrów komiksu uczestnicy będą rozwijać własne opowieści we wspomnianej wcześniej tematyce miesiąca.

Marek Stelar, a właściwie Maciej Biernawski jest nie tylko pisarzem, ale też architektem z wykształcenia. Zadebiutował w 2015 roku powieścią Rykoszet, która zapoczątkowała trylogię o komisarzu Krugłym. Bohaterem jego kolejnej trylogii, której pierwszy tom ukazał się w 2017 roku, jest inspektor Suder. Czytelnicy publikacji książkowych tego autora mieli okazję też poznać komisarza Rędzię. W księgarniach znajdziemy również takie tytuły, jak Blask i Intruz.

Wojciech Biernawski jest nauczycielem plastyki, pedagogiem specjalnym i arteterapeutą. Popularyzator komiksu. Prowadził między innymi warsztaty komiksowo-kryminalne przeznaczone zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych pod nazwą Zbrodnia w Szczecinie.