15 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z Ostatnim rozdziałem… Tułaczych losów

Spread the love

Spotkanie z Ostatnim rozdziałem… Tułaczych losów

Cykl: Rozrywki sówki

W maju odbędzie się spotkanie promujące najnowszą książkę poetki i prozatorki, której twórczość zdaje się być swoistym odbiciem rzeczywistości w całości lub przynajmniej w części, Danuty-Romany Słowik. Najnowsza pozycja literacka tej autorki powstała na faktach i nosi tytuł Ostatni rozdział… Tułaczych losów. Wydarzenie odbędzie się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. 

Szczeciński Inkubator Kultury oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie zapraszają na spotkanie z poetką, prozatorką, malarką i rysowniczką, Danutą-Romaną Słowik, która będzie promowała swoją siódmą książkę pod tytułem Ostatni rozdział… Tułaczych losów wydaną w serii:akcent. Z autorką porozmawia poetka, publicystka, animatorka kultury i redaktorka wspomnianej serii książek, Róża Czerniawska-Karcz. W programie między innymi prezentacja multimedialna (Janusz Słowik). Wydarzenie będzie się odbywało 24 maja 2022 roku o godzinie 17.00 w salach: kinowej i kominkowej.

Najnowsza (…) książka Danuty-Romany Słowik (…) to jeszcze jedna „świeża opowieść” z tego samego tematu, ale też szczęśliwe zamknięcie (dla samej Autorki!) pewnej niedokończonej historii wojennej. To – niemal metafizyczne doświadczenie upragnionej bliskości – spełnienie się marzeń trzech kobiet (babci, mamy i wnuczki), które na różne sposoby i z różnych życiowych powodów doświadczały skutków tułaczego losu… Fascynujący i jednocześnie pogmatwany wątek rodzinnej historii sprzed 83 lat znalazł swoje zakończenie… oczywiście, na obczyźnie! (…) – pisze we wstępie Róża Czerniawska-Karcz.

Do wspomnianego wcześniej zakończenia, czyli powstania Ostatniego rozdziału… Tułaczych losów przyczynił się  również bloger z Manchesteru, Karol Kamil Peruta, który jest działaczem patriotyczno-polonijnym, założycielem Stowarzyszenia Husaria Manchester, współzałożycielem Polskiego Ośrodka Wilno Manchester i redaktorem naczelnym magazynu Wanda.

Danuta-Romana Słowik jest szczecinianką, choć urodziła się w Międzyzdrojach. W jej dorobku znajduje się prócz wcześniej wspomnianej książki jeszcze sześć publikacji: Tułacze losy, Europa bez granic. Zbiór wierszy pisanych na obczyźnieZłamać skrzydło motylaRozmowa… z jednej nocyA Majka siedzi…Historie z życia wzięte. Publikowała również w prasie. Laureatka konkursu literackiego zorganizowanego w 2011 roku przez Konsulat RP w Kolonii wraz z Kolońskim Uniwersytetem – Wydział Slawistyki. W 2017 roku została wyróżniona w II Ogólnopolskim Konkursie im. Józefa Bursewicza O Złotą Metaforę. Członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie.