14 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Odsłonięcie wiersza Danuty-Romany Słowik

Spread the love

Odsłonięcie wiersza Danuty-Romany Słowik

Cykl: Rozrywki sówki

Uroczyste odsłonięcie wiersza poetki, prozatorki, malarki i rysowniczki, Danuty-Romany Słowik pod tytułem Gdy Szatan piruety kręci odbędzie się już 18 maja 2022 roku o godzinie 17.00. Utwór prezentowany jest w ramach Galerii Jednego Wiersza w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie. 

Od 25 marca 2022 roku w Galerii Jednego Wiersza, w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie można czytać utwór poetycki Danuty-Romany Słowik pod tytułem Gdy Szatan piruety kręci. Uroczyste odsłonięcie tekstu odbędzie się 18 maja 2022 roku o godzinie 17.00. Organizatorzy zapraszają do głównego holu przy wypożyczalni.

Autorka jest szczecinianką, choć urodziła się w Międzyzdrojach. W jej dorobku znajduje się sześć publikacji książkowych: Tułacze losy – opowieść w dwóch częściachEuropa bez granic. Zbiór wierszy pisanych na obczyźnieZłamać skrzydło motylaRozmowa… z jednej nocyA Majka siedzi…Historie z życia wzięte. Wkrótce ukaże się jej najnowsza książka Ostatni rozdział… Tułaczych losów w serii:akcent wydawanej przez szczeciński oddział Związku Literatów Polskich. Publikowała również w prasie. Laureatka konkursu literackiego zorganizowanego w 2011 roku przez Konsulat RP w Kolonii wraz z Kolońskim Uniwersytetem – Wydział Slawistyki. W 2017 roku została wyróżniona w II Ogólnopolskim Konkursie im. Józefa Bursewicza O Złotą Metaforę.

W Galerii Jednego Wiersza prezentowane są utwory członków Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Przy okazji wypożyczania książek do lektury, czy nauki można się zatrzymać przy poezji.