13 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Edycja jubileuszowa konkursu im. Marii Komornickiej

Spread the love

Edycja jubileuszowa konkursu im. Marii Komornickiej

Cykl: Blogowe wiadomości 

Do 30 czerwca 2022 roku potrwa nabór prac do XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej. Organizatorem jest Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Inicjatywa adresowana jest do osób, które ukończyły piętnaście lat i chciałyby spróbować swoich sił w tworzeniu poezji i prozy. 

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka organizuje w tym roku jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej. Inicjatywa adresowana jest do osób, które ukończyły piętnasty rok życia. Do 30 czerwca 2022 roku można nadsyłać zestawy trzech wierzy lub po jednym opowiadaniu na o objętości do trzech stron. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież w wieku od 15 do 18 lat i dorośli.

Z okazji jubileuszowej edycji organizator zaprasza laureatów  na uroczyste podsumowanie połączone z wykładem na temat patronki konkursu i koncertem w dniu 27 października 2022 roku, o godzinie 17.00. Zostanie również wydane pokłosie konkursu w postaci publikacji zawierającej nagrodzone prace z ostatnich pięciu lat (od 2018 roku).

Jak pisze Janusz R. Kowalczyk dla portalu culture.pl Twórczości Marii Komornickiej/Piotra Odmieńca Własta nie da się rozpatrywać w oderwaniu od jej/jego biografii. Zdecydowany zwrot w jej/jego życiu nastąpił w 1907 roku, gdy spalił(a) suknię. Rodzinie zapowiedział(a), żeby odtąd uważali ją/jego za mężczyznę i zwracali się do niej/niego Piotr Włast. (…). Tak, więc Maria Komornicka urodziła się 25 lipca 1876 roku w Grabowie pod Kozienicami, ale zmarł Piotr Włast 8 marca 1949 roku w Izabelinie pod Warszawą. Szerszemu gronu czytelników ta najpierw autorka, a potem ten autor znana/ny jest z twórczości poetyckiej, prozatorskiej oraz tłumaczeń.

Prace konkursowe można nadsyłać na adres Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice z dopiskiem Konkurs Literacki. Szczegółowe informacje, dokumenty i regulamin znajdują się na stronie internetowej Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.