6 grudnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 1

Galeria Jednego Wiersza: Magdalena Sowińska

Spread the love

Galeria Jednego Wiersza: Magdalena Sowińska

Cykl: Rozrywki sówki

Przed nami kolejna odsłona Galerii Jednego Wiersza w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Od 15 grudnia 2021 roku znajdziecie w niej utwór Magdaleny Sowińskiej pod tytułem PaintballW ramach tej inicjatywy prezentowana jest twórczość członków szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich, która dociera w ten sposób do mieszkańców naszego miasta i nie tylko.

Magdalena Sowińska jest szczecinianką, teolożką, pedagożką specjalną (zajmuje się edukacją, rewalidacją i wspomaganiem  osób z autyzmem i zespołem Aspergera oraz oligofrenopedagogiką). Techniczka organizacji reklamy, poetka, bajkopisarka, rysowniczka, malarka. Publikowała swoją twórczość w licznych antologiach i periodykach. Autorka następujących tomów poezji: Krzyk światłaTransfuzja białej ciszyUnboxing serca, RETROspekcja. Zdobyła główną nagrodę w II Przeglądzie Literackich Impresji Filmowych, który odbył się w ramach IV Szczecińskiej Wiosny Poezji. Pasjonuje ją śpiew, tworzenie impresji filmowych i dekorowanie wnętrz.

Wiersz poetki znajduje się na stronie internetowej Książnicy Pomorskiej w Szczecinie oraz wkrótce będzie dostępny w holu przy wypożyczalni do 15 lutego 2022 roku. Do zobaczenia i miłej, pełnej refleksji lektury!